GT 9500 VGA girişi tamir edilebilir mi?

Yağızwow

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayarımı açtığım zaman bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyordu. Acaba VGA kablosu mu bozuldu dedim gittim yeni bir kablo alıp denedim sonuç aynı. Evdeki televizyon HDMI girişli ona takıp denedim çalıştı. Durduk yere VGA girişi bozuldu. Bunun bir çözümü var mı? Monitörümün VGA yeri var kullanamıyorum bu sebepten ötürü. Durduk yere ekran kartımın niye VGA girişi bozuldu dün gece sorunsuz çalışıyordu hiçbir şey anlamadım. Bunun bir çözümü var mı acaba? Ekran kartımın modeli ise GT9500.

Arkadaşlar merhaba. Bugün bilgisayarımı açtığım zaman bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyordu. Acaba VGA kablosu mu bozuldu dedim gittim yeni bir kablo alıp denedim sonuç aynı. Evdeki televizyon HDMI girişli ona takıp denedim çalıştı. Durduk yere VGA girişi bozuldu. Bunun bir çözümü var mı? Monitörümün VGA yeri var kullanamıyorum bu sebepten ötürü. Durduk yere ekran kartımın niye VGA girişi bozuldu dün gece sorunsuz çalışıyordu hiçbir şey anlamadım. Bunun bir çözümü var mı acaba? Ekran kartımın modeli ise GT9500.

Ekran kartında hdmi girişi varsa vga'dan hdmi'a dönüştürücü satılıyor onlardan alıp bak istersen. Sadece VGA bozulduysa tamir için ekran kartını göndermene gerek yok bence ve çok para isterler. VGA girişi olan ekran kartları bayağı eskide kaldı değmez gibi yaptırmaya.

Tamiri zaten kartla aynı paraya denk gelir.
Ekran kartında hdmi girişi varsa vga'dan hdmi'a dönüştürücü satılıyor onlardan alıp bak istersen. Sadece VGA bozulduysa tamir için ekran kartını göndermene gerek yok bence ve çok para isterler. VGA girişi olan ekran kartları bayağı eskide kaldı değmez gibi yaptırmaya.
Tamir edilebilir bir parça ama 2. el piyasasındaki fiyatları tamirden daha ucuz.
100TLye 2.el aldım zaten 1.5 sene önce miladını doldurdu galiba vga girişi :D. Dönüştürücü nedir arkadaşlar onu mu alayım anlamadığım için bu işlerden ne yapayım sizce? Gece uyudum 1 saat önce uyandım ekran kartı bozuldu şaka gibi bütün modum kaçtı.

100TLye 2.el aldım zaten 1.5 sene önce miladını doldurdu galiba vga girişi :D. Dönüştürücü nedir arkadaşlar onu mu alayım anlamadığım için bu işlerden ne yapayım sizce

Şöyle bir şey oluyor çevirici ekran kartın nedir ? Bu ekran kartın çalışıyorsa işe yarayacak bir parça tabi 100 tlye aldım deyince ekran kartı çalışmıyor olabilir gibi geldi VGA değil de. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı