256 GB SSD Önerisi

Levrone

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2017'de aldığım Monster Abra A7 v7.3.2 model olan dizüstü bilgisayarıma o zaman param yetmediği için SSD taktıramamıştım. Şimdi kendim bunu alıp takabileceğimi öğrendim, bana önerebileceğiniz 256 GB SSD var mı acaba? Bilgisayarıma alacağım herhangi bir SSD uyumlu olur mu, onu nasıl anlayacağım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar, 2017'de aldığım Monster Abra A7 v7.3.2 model olan dizüstü bilgisayarıma o zaman param yetmediği için SSD taktıramamıştım. Şimdi kendim bunu alıp takabileceğimi öğrendim, bana önerebileceğiniz 256 GB SSD var mı acaba? Bilgisayarıma alacağım herhangi bir SSD uyumlu olur mu, onu nasıl anlayacağım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bütçe varsa hazır indirim varken bunu al geç derim. Piyasadaki en kaliteli modellerden biri 😀

Evet hızlı olanlar M.2 olanlarmış sanırım. Samsung Evo olanlar iyi dediler ama siz ne önerirsiniz?
Bende monster abra a5 v12.1 sahibiyim. 1tb hdd kullanıyordum sadece ama aşırı yavaşlama ya başlamıştı bilgisayar bir süre sonra. Samsung 860 evo 250 gb m.2 ssd aldım şuan gayet memnunum sizede tavsiye ederim. İleride hdd ki tamamen söküp 1 tane daha ssd takıcam eğer durumunuz uygunsa sizede aynısını tavsiye ederim.

Bütçe varsa hazır indirim varken bunu al geç derim. Piyasadaki en kaliteli modellerden biri 😀

Teşekkür ederim, bunu aldığımda bilgisayarıma uyumlu olacak mı? Yani bu kartı direkt takabilir miyim?
Bende Monster Abra A5 v12.1 sahibiyim. 1TB HDD kullanıyordum sadece ama aşırı yavaşlama ya başlamıştı bilgisayar bir süre sonra. Samsung 860 Evo 250 GB M.2 SSD aldım şu an gayet memnunum size de tavsiye ederim. İleride HDD ki tamamen söküp 1 tane daha SSD takacağım eğer durumunuz uygunsa size de aynısını tavsiye ederim.

Bende de şu an 1 TB HDD var yavaşlama yok ama yine de SSD almak istiyorum öyle kafamıza göre alabiliyor muyuz? Bunun soket girişi falan fark ediyor mu?

Teşekkür ederim, bunu aldığımda bilgisayarıma uyumlu olacak mı? Yani bu kartı direkt takabilir miyim?

Bende de şu an 1 TB HDD var yavaşlama yok ama yine de SSD almak istiyorum öyle kafamıza göre alabiliyor muyuz? Bunun soket girişi falan fark ediyor mu?
Bilgisayarda M2 NVMe portu varsa uyumlu olacaktır, bir sorun olmaz.

İçini açıp mı bakıyoruz ona :)
Monster'in kendi sitesinde belirttiğiniz model bulunmamakta fakat eğer doğru bulabildiysem bu modeli kullanmaktasınız, eğer bu ise maalesef M.2 NVMe değil, M.2 SATA desteği olduğu belirtilmekte.

Monster'in kendi sitesinde belirttiğiniz model bulunmamakta fakat eğer doğru bulabildiysem bu modeli kullanmaktasınız, eğer bu ise maalesef M.2 NVMe değil, M.2 SATA desteği olduğu belirtilmekte.

Teşekkür ederim M.2 SATA SSD örneği atabilir misiniz.
İçini açtım giriş böyle hangi SSD olur şimdi :)
SSD girişim böyle öneride bulunun lütfen :)

Dosya Ekleri

• ssdc.jpeg
    ssdc.jpeg
    180,9 KB · Görüntüleme: 24
  • ssdc.jpeg
    ssdc.jpeg
    275,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı