256 GB USB bellek önerisi

HasanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, benim için çok önemli fotoğraf, video gibi şeyleri saklayacağım dayanıklı ve kaliteli bir USB bellek almak istiyorum. 5 tane seçenek arasında kaldım. Aşağıya linklerini koyuyorum. Fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: İndirimim olduğu için ürünü Teknosa'dan almak istiyorum. Bunlar dışında Teknosa'da önereceğiniz farklı bir USB bellek olursa yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim için çok önemli fotoğraf, video gibi şeyleri saklayacağım dayanıklı ve kaliteli bir USB bellek almak istiyorum. 5 tane seçenek arasında kaldım. Aşağıya linklerini koyuyorum. Fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: İndirimim olduğu için ürünü Teknosa'dan almak istiyorum. Bunlar dışında Teknosa'da önereceğiniz farklı bir USB bellek olursa yazabilirsiniz.

En ucuzu hangisi ise onu alın. Tabii bence bir taşınabilir M.2 SSD veya SATA SSD alabilirsiniz daha iyi olabilir cebinize koymaya gerek yoksa. Ama önemli şeylerinizi atmamanız lazım sağlam olan depolama birimi HDD'dir. SSD ve USB diskler çabuk bozulur.

En ucuzu hangisi ise onu alın. Tabii bence bir taşınabilir M.2 SSD veya SATA SSD alabilirsiniz daha iyi olabilir cebinize koymaya gerek yoksa. Ama önemli şeylerinizi atmamanız lazım sağlam olan depolama birimi HDD'dir. SSD ve USB diskler çabuk bozulur.
HDD ler ssd lere göre herhangi ufak bir darbede mıknatısta vs. Bozulabilir ve taşıması daha zordur

HDD'ler hareket halinde çarpınca bozulurlar. Zaten çok fiyat farkı yok SSD arasında.

Eğer çok önemli şeyleriniz varsa HDD alın. SSD ve USB diskler bozulduklarında veriyi geri getiremezsiniz. Ama eğer HDD bozulursa her zaman bir ihtimal vardır ve en azından bir kısmı geri gelebilir çünkü fiziksel disklerdir. Bu yüzden serverlarda HDD kullanılır zaten bu da bir bilgi. Belki bir tane de HDD'ye yedeklerseniz verilerinizi daha mantıklı olabilir.

Siz eski zamanda kaldınız sanırım

HDD'ler SSD'lere göre herhangi ufak bir darbede mıknatısta vs. Bozulabilir ve taşıması daha zordur

HDD'ler hareket halinde çarpınca bozulurlar. Zaten çok fiyat farkı yok SSD arasında.

Çarpınca bozulabilirler ama SSD'ler çarpmadan da bozulabilir. SSD'lerin içindeki latchlerin bir ömrü vardır belli bir yere kadar veri yazdıktan sonra yazmaya izin vermez hatta belki komple gider.

Siz eski zamanda kaldınız sanırım

Biraz araştırmanızı öneririm. Eski zamanda falan kalmadım. Bugün neredeyse tüm serverlarda (aşırı hıza ihtiyaç olmayan) HDD kullanılıyor. Çünkü SSD'lerden çok daha güvenilir. Ben herhangi bir SSD'de önemli bir bilgimi saklamam evimdeki NAS çok daha güvenli.

Normal arıyorum ama 2 girişli olsa daha güzel olur.

Hocam eğer önemli bilgilerinizi yazacaksanız bir yerde yedeği olduğundan emin olun.

Çarpınca bozulabilirler ama SSD'ler çarpmadan da bozulabilir. SSD'lerin içindeki latchlerin bir ömrü vardır belli bir yere kadar veri yazdıktan sonra yazmaya izin vermez hatta belki komple gider.

Biraz araştırmanızı öneririm. Eski zamanda falan kalmadım. Bugün neredeyse tüm serverlarda (aşırı hıza ihtiyaç olmayan) HDD kullanılıyor. Çünkü SSD'lerden çok daha güvenilir. Ben herhangi bir SSD'de önemli bir bilgimi saklamam evimdeki nas çok daha güvenli.

HDD ile SSD arasındaki fiyat farkından kullanıyor olabilirler mi? Eğer kaliteli bir SSD alırsanız yıllardır bozulmadan kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı