2560x1440 240Hz vs 1920x1080 360Hz

ASUS'un bir monitörü vardı. Sanırım 360Hz idi. Hem 4K hem de 1080p için hem FPS hem hikayeli oyunlar için eğer bütçeniz yetiyorsa güzel seçim olur. Ancak arkadaşların dediği gibi 144Hz'e kadar düşmek mantıklı değil 4K için. FPS oyunlarında Hz çok daha kilit rolde.

Boş ver kendisi her şeyi biliyor. :D
FPS oyunları oynayacağım diyorum bana 144hz 4k al diyorsunuz. FPS oyunlarını süs olsun diye mi vurguladım mesajımda? 2560'da 720p ye çekerim 1080p olmuyorsa.

ASUS'un bir monitörü vardı. Sanırım 360Hz idi. Hem 4K hem de 1080p için hem FPS hem hikayeli oyunlar için eğer bütçeniz yetiyorsa güzel seçim olur. Ancak arkadaşların dediği gibi 144Hz'e kadar düşmek mantıklı değil 4K için. FPS oyunlarında Hz çok daha kilit rolde.

Maalesef bütçem ona yetmiyor, arkadaşın dediği 360Hz'in bulanık görüntü verdigini bir yerde daha duymuştum. 240Hz tercih edeceğim sanırım o yüzden. Ve evet dediginiz gibi FPS oynayacağım diye vurgulamama rağmen 144Hz 4K duyunca garipsedim :D.

Hocam 4K gereksizde 800FPS gerekli mi? Çözünürlük artınca daha iyi seçersiniz hatta düşmanları. Gücü ileride yetmeyecektir 4070Super'in ancak o zaman 4K monitörü 1080P'ye alabilirsiniz.
FPS oyunları oynayacağım diyorum hocam, ÇOĞUNLUKLA FPS...

FPS oyunları oynayacağım diyorum bana 144hz 4k al diyorsunuz. FPS oyunlarını süs olsun diye mi vurguladım mesajımda? 2560'da 720p ye çekerim 1080p olmuyorsa.

Maalesef bütçem ona yetmiyor, arkadaşın dediği 360Hz'in bulanık görüntü verdigini bir yerde daha duymuştum. 240Hz tercih edeceğim sanırım o yüzden. Ve evet dediginiz gibi FPS oynayacağım diye vurgulamama rağmen 144Hz 4K duyunca garipsedim :D.

FPS oyunları oynayacağım diyorum hocam, ÇOĞUNLUKLA FPS...
Bende diyorum ki monitör 240 Hz olduktan sonra 800 FPS alsanda değişen bir şey olmayacak, sadece input lag düşer biraz, zaten e-sporcu falan mısınız hocam? Eğer öyleyse;

Bunu alın geçin. Zaten kendiniz diyorsunuz çoğunlukla FPS diye, o halde niye 2k mı 1080p mi diye bir konu açıyorsunuz o zaman? Farklı fikirler gelince de kızmışsınız biraz, sakin olun burası Valorant değil. Bütçe falanda belirtmemişsiniz zaten. Size yardım etmek isteyenlere böyle atar gider yapacaksanız yardım falan yok.

Bende diyorum ki monitör 240 Hz olduktan sonra 800 FPS alsanda değişen bir şey olmayacak, sadece input lag düşer biraz, zaten e-sporcu falan mısınız hocam? Eğer öyleyse;

Bunu alın geçin. Zaten kendiniz diyorsunuz çoğunlukla FPS diye, o halde niye 2K mı 1080p mi diye bir konu açıyorsunuz o zaman? Farklı fikirler gelince de kızmışsınız biraz, sakin olun burası Valorant değil. Bütçe falan da belirtmemişsiniz zaten. Size yardım etmek isteyenlere böyle atar gider yapacaksanız yardım falan yok.

Hocam siz bana atar yapıyorsunuz, daha açtığım konuyu anlayamamışsınız. 240Hz olduktan sonra 800FPS olsa bir şey değişmiyor derken? Hocam sorumu anlayıp öyle mi cevaplasanız konuyu? Yüksek FPS alayım mı demiyorum yüksek Hz mi diyorum. Sorduğum şey Hertz burada, FPS değil xd. Bir de bütçe soruyorsunuz, ben size monitör önerisi değil, hangi özellik daha iyi olur diye soruyorum. Bir konuyu cevaplarken önce konuyu anlayın lütfen, insanların da sizin de zamanınız israf olmasın. Biliyorsunuz bu devirde zaman değerli.

Hocam siz bana atar yapıyorsunuz, daha açtığım konuyu anlayamamışsınız. 240Hz olduktan sonra 800FPS olsa bir şey değişmiyor derken? Hocam sorumu anlayıp öyle mi cevaplasanız konuyu? Yüksek FPS alayım mı demiyorum yüksek Hz mi diyorum. Sorduğum şey Hertz burada, FPS değil xd. Bir de bütçe soruyorsunuz, ben size monitör önerisi değil, hangi özellik daha iyi olur diye soruyorum. Bir konuyu cevaplarken önce konuyu anlayın lütfen, insanların da sizin de zamanınız israf olmasın. Biliyorsunuz bu devirde zaman değerli.
Peki dediğiniz gibi olsun, cevabını bildiğiniz soruları sormayınız lütfen. Gereksiz konu oluyor, zaman israfı oluyor. Biliyorsunuz bu devirde zaman değerli.

Peki dediğiniz gibi olsun, cevabını bildiğiniz soruları sormayınız lütfen. Gereksiz konu oluyor, zaman israfı oluyor. Biliyorsunuz bu devirde zaman değerli.

Teknik özellik soruyorum monitör öneriyorsunuz :D? Monitör ne alacağımı biliyorum ben. 4K çözünürlük almayacağımı, alamayacağımı da biliyorum. Aynı zamanda forumda açılmamış/az açılmış bir konuya açıklık getirmek için de açtım konuyu. Konuyu okuyun, anlayın, öyle cevap verin. İyi günler.

Son düzenleme:
Teknik özellik soruyorum monitör öneriyorsunuz :D? Monitör ne alacağımı biliyorum ben. 4K çözünürlük almayacağımı, alamayacağımı da biliyorum. Aynı zamanda forumda açılmamış/az açılmış bir konuya açıklık getirmek için açtım konuyu. Konuyu okuyun, anlayın, öyle cevap verin. İyi günler.
Ben gayet iyi anladım, inat eden ve uzatan sizsiniz. Kendisi alsa 4k 144 Hz alacağını belirten birisini mesela çok takmışsınız, biraz sakin olun, uzatmayın. Sorunuza cevap değilse cevap vermeyin mesela, zamanınızı çok önemseyen birisisiniz sonuçta, uzatmamak en mantıklısı değil midir?
1716488297280.png

Burada tilt olmaya başlamışsınız zaten, ve söylediğinize bakılınca sanki 4K FPS arttırıyormuş gibi değişik bir anlam çıkıyor. Şöyle anlatayım, sistem zaten 800 FPS alıyorsa valorantta 4k'da 300 FPS alır yinede. Ve ben şahsen 144 Hz sonrasını istemem, onun yerine çözünürlük arttırırım, benim için daha önemlidir. Fikrimi belirtmiş oldum, buna bu kadar tilt olmayın. Farklı fikir duyunca çıldırmayın. Monitör önerdiğimiz falanda yok, sen monitör sormuşsun sonuç olarak, monitörün teknik özelliğini sormuşsun, kimi o soruna cevap vermiş kimi sana farklı fikirler sunmuş, bu bence gayet iyi bir şey, kendimden örnek vereyim ben en başta kesinlikle 2K monitör almayacağımı söyledim, fakat farklı fikirler geldi ve şuan 4K monitör almayı düşünüyorum, ve bu bana göre daha iyi. Demem o ki farklı fikirlere biraz sakin karşılık verin. Sizin için daha fazla zaman israf etmeyeceğim, ne de olsa zaman değerli.

Ben gayet iyi anladım, inat eden ve uzatan sizsiniz. Kendisi alsa 4K 144 Hz alacağını belirten birisini mesela çok takmışsınız, biraz sakin olun, uzatmayın. Sorunuza cevap değilse cevap vermeyin mesela, zamanınızı çok önemseyen birisisiniz sonuçta, uzatmamak en mantıklısı değil midir?
Eki Görüntüle 2202976
Burada tilt olmaya başlamışsınız zaten, ve söylediğinize bakılınca sanki 4K FPS arttırıyormuş gibi değişik bir anlam çıkıyor. Şöyle anlatayım, sistem zaten 800 FPS alıyorsa Valorant'ta 4K'da 300 FPS alır yine de. Ve ben şahsen 144 Hz sonrasını istemem, onun yerine çözünürlük arttırırım, benim için daha önemlidir. Fikrimi belirtmiş oldum, buna bu kadar tilt olmayın. Farklı fikir duyunca çıldırmayın. Monitör önerdiğimiz falan da yok, sen monitör sormuşsun sonuç olarak, monitörün teknik özelliğini sormuşsun, kimi o soruna cevap vermiş kimi sana farklı fikirler sunmuş, bu bence gayet iyi bir şey, kendimden örnek vereyim ben en başta kesinlikle 2K monitör almayacağımı söyledim, fakat farklı fikirler geldi ve şu an 4K monitör almayı düşünüyorum, ve bu bana göre daha iyi. Demem o ki farklı fikirlere biraz sakin karşılık verin. Sizin için daha fazla zaman israf etmeyeceğim, ne de olsa zaman değerli.

Verilen öneri mantıksız, bir şey bilmesem 4K çözünürlük iyi deyip alsam Valorant oynayan biri olarak pişman olacağım ve daha mantıklı bir alternatiften mahrum kalacağım. Buna haklı olarak sinirlendim.

Verilen öneri mantıksız, bir şey bilmesem 4K çözünürlük iyi deyip alsam Valorant oynayan biri olarak pişman olacağım ve daha mantıklı bir alternatiften mahrum kalacağım. Buna haklı olarak sinirlendim.
Kendi fikrimizi söylüyoruz, bizim dediğimiz şey şu;
Biz 4K monitör alsak Valorant oynayan biri olarak pişman olmayız.
Fikirler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Verilen öneri bana göre mantıksız değil mesela. Hem daha hoş duruyor hemde rakipler daha iyi seçiliyor. En mantıklı öneri şudur;
Bir mağazaya gidin, monitörleri deneyin kendi kafanıza göre seçim yapın.
Bunu yapmadığınız için zaten foruma yazıyorsunuz, foruma yazdığınızda mağazada yada kendi evinde deneyimlemiş olanlar size kendi fikirlerini yazdı. Bende bunları deneyimlemiş biri olarak diyorum ki sadece FPS oyunları oynuyorsam bile 4K 144 Hz monitör alırım. Dediğiniz ve dediğimiz her şey öznel yargı, bunun bilincinde olarak hareket etmeniz gerekiyor zaten, yoksa Ali'ye sorarsın FPS oyunlarında 4K 144 Hz'i daha çok sever Veli'ye sorarsın 1080P 360 Hz'i daha çok sever.

Geri
Yukarı