2560x1440 Monitör En Fazla 1920x1080 Oluyor

-CNBT-

Hectopat
Samsung LC27HG70 adlı monitörü HDMI ile dizüstü bilgisayarıma bağladım. Görüntü ayarlarına girdiğimde monitörün verdiği en yüksek çözünürlük 1920x1080 şeklinde görülüyor. Çözünürlüğü monitörün doğal çözünürlüğü olan 2560x1440'a getirmek için yapabileceğim bir şey var mı yoksa sistem özelliklerinden dolayı mı bu çözünürlük sağlanamıyor?

Bilgisayar özellikleri: Intel HD Graphics 4000, GT 740M, Intel i5 3337U, HM-76 anakart, 4GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop ekranının kapandığı seçenek ile bağlayın. Laptopun max çözünürlüğünü geçemiyor ikiside açıkken tahminim. Görüntü ayarlarında monitörü seçip sadece bu ekran üzerinde göster seçeneğini tıklayın.

@Sinful Çözünürlükle ilgili kesin bir şey bulamadım. Bir yerden gördüğüm kadarıyla Intel uygulamasından manuel olarak 2560x1440 55 fps verecek şekilde yaptım yalnız görev çubuğu, kısayol tuşları ve yazılar çok küçüldü. Ayrıca harici grafik kartının çalıştırdığı oyunlarda hala 1920x1080 olarak kalıyor, bunun da bir çözümü var mıdır acaba?

@Sinful Çözünürlükle ilgili kesin bir şey bulamadım. Bir yerden gördüğüm kadarıyla Intel uygulamasından manuel olarak 2560x1440 55 fps verecek şekilde yaptım yalnız görev çubuğu, kısayol tuşları ve yazılar çok küçüldü. Ayrıca harici grafik kartının çalıştırdığı oyunlarda hala 1920x1080 olarak kalıyor, bunun da bir çözümü var mıdır acaba?

Harici ekran kartının ayarlarında da çözünürlük ayarları elbette vardır. Ancak özel olarak oluşturmaya gerek olmaması lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı