26.000 TL sistem toplama

Wiro8

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu haftadan sonra kendime bir bilgisayar toplayacağım.
İlk defa hazır bir sistem almak yerine kendim toplayacağım için bilen kişilere de danışmak istedim.
Aşağıda gördüğünüz gibi biz sistem topladım. Önerileriniz nelerdir?

Ortalama bütçem 26.000 ₺

Anakart: ASUS TUF GAMING B550M-E 4600MHz (OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP D-Sub mATX Anakart | ITOPYA
İşlemci: AMD Ryzen™ 5 5600X 3.7GHz (Turbo 4.6GHz) 6 Core 12 Threads 32MB Cache 7nm AM4 İşlemci - Tray Soğutucusuz | Teknobiyotik
PSU: MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold Full Modüler 140mm Fanli PSU | ITOPYA
RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V Siyah 4000MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram| ITOPYA.COM
SSD: SAMSUNG 500GB 980 NVMe M.2 SSD (3100MB Okuma / 2600MB Yazma)| ITOPYA.COM
Ekran kartı: PNY GeForce RTX 3070 XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB 8GB GDDR6 256 Bit LHR Ekran Karti | ITOPYA
Kasa: Dark Maxima V20 Temperli Cam Yan Panel, 2x20cm Ön + 1x12cm Arka ARGB LED Fanlı, Dikey Ekran Kartı Takılabilen, USB 3.0 Type-C, ATX Oyuncu Kasası (DKCHMAXV20) | Teknobiyotik

Özellikle merak ettiğim 4 soru var.
Ekran kartının markası PNY ve benim yeni duyduğum bir firma. Bu ekran kartı ilerleyen yıllarda fanların hızlı dönme veya yüksek performans düşüşü gibi sorunlar yaşatır mı?
Teknobiyotik mağazası güvenilir midir?
Aldığım parçalar birbiri ile uyumlu?
Bu bilgisayar bana 4 yıl boyunca sorunsuz oyun oynatır mı?

Yardımcı olan ve yorumlarını belirten arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
- PNY yılların markası ama hiç bir marka için kimse ilerleyen yıllarda fanların hızlı dönme veya yüksek performans düşüşü gibi sorunlar yaşayıp yaşamayacağını bilemez.

- Teknobiyotik sağlam firmadır.

- Parçalar uyumludur.

- Eğer bozulmazsa 4 yıl oyun oynatır.

- PNY yılların markası ama hiç bir marka için kimse ilerleyen yıllarda fanların hızlı dönme veya yüksek performans düşüşü gibi sorunlar yaşayıp yaşamayacağını bilemez.

- Teknobiyotik sağlam firmadır.

- Parçalar uyumludur.

- Eğer bozulmazsa 4 yıl oyun oynatır.
Merhaba öncelikle yorum için teşekkürler peki en azından 3 yıl boyunca oyun oynayıp gözle görülür bir fps düşüşü olmayan ekran kartı mevcut mudur 13.000 ₺ civarında ?

Geri
Yukarı