26.000TL monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
26.000TL
Fareyi tam bilmiyorum biraz elim büyük o yüzden biraz inceleyeyim onu da. Teşekkür ederim.
Diğer mesajda önerilen Corsair Sabre Pro Champion bana önerilen ürünlerden biriydi mouse olarak, hem palm grip kullandığım için hem de elim büyük olduğu için elime uygun ucuz mouse bulunmuyor. Direkt alabilirsiniz diyemeyeceğim çünkü G402 Fury'de düşündüğüm ürünlerden biriydi, yani iki mouse da büyük eller için iyi. Hangisi size daha hoş görünüyorsa onu alın bence.

@Sere hocam bu sistemi az önce almaya çalıştım ama sepetim boştu. Tekrar girdiğimde anakartın fiyatının arttığını gördüm. Destekleyen anakart ile en ucuz SSD'yi alıp KC3000 ekleme planım vardı. Sizin görüşünüz nedir 23.300TL'ye B660M-A ve en ucuz SSD ile alınır mı bu sistem?

B660M-A'nın fiyat farkı çok olmuş, 2.650 TL çok fazla. Şu an Akakçe'de H610M-K yaklaşık 2.200 TL, B660M-A ise yaklaşık 3.600 TL, yani aslında aralarında aşağı yukarı 1.500 TL fark olmalı.

Şu an sistemin anakartını H610M-A yaptığınızda 21.500 TL oluyor, anakartı H610M-A yapabilirsiniz. İsterseniz B660M-A yapın ama o kadar fiyat farkına gerçekten değmez.

Sağolun hocam Sabre Pro almaya karar verdim. Anakart konusunda da emin olamıyorum. PCIE 4.0 çok fark yaratıyormuş anladığım kadarıyla ve o deneyim için bir kereliğine bu kazığı yesem mi diye düşünüyorum. Yarın akşama kadar bakıcam olmadı alırım yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Sağolun hocam Sabre Pro almaya karar verdim. Anakart konusunda da emin olamıyorum. PCIE 4.0 çok fark yaratıyormuş anladığım kadarıyla ve o deneyim için bir kereliğine bu kazığı yesem mi diye düşünüyorum. Yarın akşama kadar bakıcam olmadı alırım yapacak bir şey yok gibi görünüyor.
SSD için diyorsunuz sanırım, SSD için PCI 4.0 ile PCI 3.0'ın farkı desteklediği maksimum hız. Mesela Kingston KC3000 alırsanız tam performans göremezsiniz çünkü PCI 3.0'ın sağlayabileceği maksimum hız değerlerine ulaşabilir sadece.

Geri
Yukarı