2600 TL Oyun için ekran kartsız PC toplama

Bütçe
2600

HDD varsa SSD düşüp RAM eklenebilir:

PC toplama derken; klavye, mouse, kasa, SSD vs. başka hiç bir şey yokken mi ekran kartı hediye alındı. Çünkü ekran kartı güzel bir ekran kartı onu tamamlayacak bileşenler maalesef 2600 TL'ye sığmıyor.

O yüzden eğer varsa, kasa ve SSD'yi belirtiniz, gerçekten epey fayda sağlayacak bütçe konusunda.

Çünkü o ekran kartına en azından 3500x almak gerekli, onu da 2x8gb bir ram'le desteklemek lazım. Eğer halihazırda kasa hele de PSU varsa öneriler daha güzel olacaktır.

PC toplama derken; klavye, mouse, kasa, SSD vs. başka hiç bir şey yokken mi ekran kartı hediye alındı. Çünkü ekran kartı güzel bir ekran kartı onu tamamlayacak bileşenler maalesef 2600 TL'ye sığmıyor.

O yüzden eğer varsa, kasa ve SSD'yi belirtiniz, gerçekten epey fayda sağlayacak bütçe konusunda.

Çünkü o ekran kartına en azından 3500x almak gerekli, onu da 2x8gb bir ram'le desteklemek lazım. Eğer halihazırda kasa hele de PSU varsa öneriler daha güzel olacaktır.
Ryzen 1600, GTX 1660 SUPER'i rahatlıkla besler.

PC toplama derken; klavye, mouse, kasa, SSD vs. başka hiçbir şey yokken mi ekran kartı hediye alındı. Çünkü ekran kartı güzel bir ekran kartı onu tamamlayacak bileşenler maalesef 2600 TL'ye sığmıyor.

Çünkü o ekran kartına en azından 3500X almak gerekli, onu da 2x8GB bir RAM'le desteklemek lazım. Eğer halihazırda kasa hele de PSU varsa öneriler daha güzel olacaktır.

Komple kasası vardı ama ekran kartını danışmadan almış babası ve kasa küçük uymuyor küçük ekran kartı vardı yanmış o yüzden almışlar kasaya sığdırmam mümkün değil bayramdan kalma 1500TL'si var bende 1100 ekledim arta kalan 2600 var klavye mouse monitör var bizde.

HDD varsa SSD düşüp RAM eklenebilir:

Anakart 2133 MHz gösteriyor önerdiğin RAM 3000 MHz.

3500X mi? Abartmayın 1600 12 NM ile güzel bir ikili olurlar.

Birde diğer parçaları elden çıkarıp RAM eklenebilir.

Aslında HDD vardır o yüzden 2x8 16 GB RAM alınabilir.

3500X mi? Abartmayın 1600 12 NM ile güzel bir ikili olurlar.
...
[/URL]

Sanki 3700x önerdik :) Abartılmış bir şey yok. 1600 hele de tavsiye ettiğiniz tek kanal ram ile o karta 1080p ultra'da bile ya yetişir ya yetişmez.

Ben o yorumları yazmadan önce internetten çeşitli 1600+1660s videolarına baktım. Tüm oyunlarda 1080p ultra ayarlarda bile yetişemediği oyunlar var. Ben inceleme videolarına göre kendimce yorum yaptım. Tabi amaç 1080p 60Hz ekrana göre donanımsa doğrudur ucu ucuna yeterlidir. Zaten yorumumda ucu açık, konu sahibinin daha fazla katkı yapması yönünde...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı