26000₺ PC toplama

Bütçe
26000₺

bulatemirhan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, yaklaşık 26 bin TL civarı genel olarak oyun oynamak için bir sistem toplamayı düşünüyorum fakat direkt hazır sistem almayı daha mantıklı görmekteyim. İleriye dönük de upgrade yapabileceğim monitörsüz bir sistem bakmaktayım. Monitörü ayrıca alacağım için ona da önerilerinizi alabilirim. Aşağıda linkini bıraktığım sistem bana uygun gözüktü piyasayı pek bilmediğim için. Ekran kartı konusunda AMD de olur NVIDIA da.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, yaklaşık 26 bin TL civarı genel olarak oyun oynamak için bir sistem toplamayı düşünüyorum fakat direkt hazır sistem almayı daha mantıklı görmekteyim. İleriye dönük de upgrade yapabileceğim monitörsüz bir sistem bakmaktayım. Monitörü ayrıca alacağım için ona da önerilerinizi alabilirim. Aşağıda linkini bıraktığım sistem bana uygun gözüktü piyasayı pek bilmediğim için. Ekran kartı konusunda AMD de olur NVIDIA da.

Hocam güzel bir sistem seçmişsiniz genelde öneriyorlar forumda 3-4 kereden fazla görmüşümdür bu sistemin önerildiğini.

Direkt o hali ile almayın SSD olarak Samsung 980(ısınma sorunu varmış sanırım aklımda kaldığı kadarıyla) ya da 970 seçin RAM'lerde RGB istiyorsanız 100 TL daha ödeyip RGB RAM alabilirsiniz ya da 3600 MHz yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynı sistemin AMD işlemcili versiyonuda mevcut. 2200₺'ye yakın fark var. Depolama alanının yeteceğini düşünüyorsanız değişmeye gerek yok. RAM'leri 3600 MHz yapıp kaliteli bir soğutucu alabilirsin.

Hocam güzel bir sistem seçmişsiniz genelde öneriyorlar forumda 3-4 kereden fazla görmüşümdür bu sistemin önerildiğini.

Direk o hali ile almayın SSD olarak Samsung 980(ısınma sorunu varmış sanırım aklımda kaldığı kadarıyla) ya da 970 seçin RAM'lerde RGB istiyorsanız 100 TL daha ödeyip RGB RAM alabilirsiniz.

Hocam RAM'leri 32 GB yapmayı düşünüyorum 8x4 şeklinde ya da 2x16 şeklinde.

Aynı sistemin AMD işlemcili versiyonuda mevcut. 2200₺'ye yakın fark var. Depolama alanının yeteceğini düşünüyorsanız değişmeye gerek yok. RAM'leri 3600 MHz yapıp kaliteli bir soğutucu alabilirsin.
AMD işlemcili olanını da gördüm onu tercih edebilirim. 5600 ile 5600x arasında çok bir fark yok ise 5600 olanı tercih edebilirim.

Hocam RAM'leri 32 GB yapmayı düşünüyorum 8x4 şeklinde ya da 2x16 şeklinde.

AMD işlemcili olanını da gördüm onu tercih edebilirim. 5600 ile 5600X arasında çok bir fark yok ise 5600 olanı tercih edebilirim.

8x4 yapamazsınız hocam anakartta 2 tane RAM yeri var en kötü RAM'leri gelince ikinci elden satar üstüne az para ekler 2X 16 alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı