2600X, 1080 Ti ile darboğaz yapar mı?

DPeace

Decapat
Merhabalar, şu an 2600X, GTX 1070 ve 144Hz 1080P monitör sahibiyim. 3250 TL'ye tasarımını beğendiğim bir 1080Tİ FTW3 (2 sene daha garantisi var) buldum ama işlemcim ile darboğaz yapar mı, yapsa bile ne kadar FPS kaybederim? Hedefim Modern Warfare, BF5 gibi oyunları en az 144Hz'de oynamak ve gelecek olan Cyberpunk ve RDR 2'yi Ultra'da oynayabilmek. Single player oyunlarda haliyle düşük FPS olunca dar boğaz ortadan kalkar mı? Yani şu an belki gücünü tamamen kullanamayacağım fakat gelecekte 1-2 sene içerisinden darboğaz ile ilgili sorun yaşamadan yeni çıkan oyunları 120-144 arası oynayabilir miyim? Ya da 1080'e geçersem kartın verimini alamamak gibi sorun yaşar mıyım? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Evet darboğaz yaşarsınız. Ayarları ULTRA'ya çekerseniz bir nebze azalır fakat Low ve Medium gigib ayarlarda stuttering gibi sorunlar yaşarsınız. İşlemciyi satıp daha sonra R5 3600'e geçerseniz sorununuz çözülür. Zaten anakart değişmeden de alınabileceği için R5 3600 sizin için mantıklı olur. FTW3 de bayağı başarılı bir kart. Alın derim. Bu arada o fiyatlara 1080Ti satılıyor hatta belki daha ucuza. 1080 için bana fazla geldi. 2800-3000'e verse garantili olduğu için daha iyi olur. Ekleme: Başlıkta 1080Ti demişsiniz fakat konuda 1080 demişsiniz siz bir yanlış yazım yaptınız sanırım. Ayıca GTX 1070 kartınız ile alacağınız performans 1080Ti ile alacağınız performansdan pek farklı olmayacaktır darboğaz olacağı için. Belki 10-15 FPS artısı olabilir. Ekleme 2 : Internetten yaptığım araştırmalara göre çok bir darboğaz olduğu da söylenemezmiş. Rahatlıkça alın. Fikirlerim biraz değişti. Ayarlar ULTRA'da iken pek darboğaz yaşatmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, şu an 2600X, GTX 1070 ve 144Hz 1080P monitör sahibiyim. 3250 TL'ye tasarımını beğendiğim bir 1080 FTW3 (2 sene daha garantisi var) buldum ama işlemcim ile darboğaz yapar mı, yapsa bile ne kadar FPS kaybederim? Hedefim Modern Warfare, BF5 gibi oyunları en az 144Hz'de oynamak ve gelecek olan Cyberpunk ve RDR 2'yi Ultra'da oynayabilmek. Single player oyunlarda haliyle düşük FPS olunca dar boğaz ortadan kalkar mı? Yani şu an belki gücünü tamamen kullanamayacağım fakat gelecekte 1-2 sene içerisinden darboğaz ile ilgili sorun yaşamadan yeni çıkan oyunları 120-144 arası oynayabilir miyim? Ya da 1080'e geçersem kartın verimini alamamak gibi sorun yaşar mıyım? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.
Darboğaz yaşanır. Yeni ekran kartları varken 1080 Ti almak mantıklı değil.

*1080P 144Hz'de tüm oyunları GTX1080 ile ultra veya high grafik ayarlarında oynayamazsınız. FPS ve monitörün hakkını vermek için belli başlı grafik ayarlarından kısmak gerekir.
*2600X güçsüz bir işlemci değil, kartı bazı oyunlarda tam beslemese bile 144Hz için tatmin edici performansı verecektir.
*CPU - R5 2600x @ 4.05GHz all core speed
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
*Teknobiyotik Testi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet yazım yanlışı oldu 1080Tİ olmasa bile 1080 e geçmeyi planlıyorum düzenledim ilk yazımı şuan herşey doğru.
1080Ti o fiyata bulduysanız @Silinen üye ye katılıyorum. 1080Ti ölmeyecek bir kart bana göre. 1080 kötü kart değil alırsanız yine ama RTX 2070 ve üzeri ya da RX 5700 XT tercih edilebilir. İşlemciyi ileriye dönük bir şekilde bırakabilirsiniz. İşlemciniz ile 1080 Ti lı videoları inceleyin tatmin ederse sizi alın bence. 2 yıl garanti EVGA olması kulağa hoş geliyor. GTX 1070 i 2. eli daha fazla ölmeden satabilirsiniz gittikçe fiyat aşağı düşüyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı