2600X boşta 30-42 derece normal mi?

Herkese çok çok teşekkürler.

Aynı konuyu şimdi açacaktım şansa bak ben de 2600X kullanıyorum stok fanla boşta 42, 50 falan takılıyor yükte de 80, 85 kadar geliyor termal macun bir de MX-4.

Hocam Far Cry 6 Low oynarken Max 61 görüyordu.. 3.6GHz'e sabitlemiştim formattan sonra tekrar kendini değiştirdi sanırım. Higha çektim 71i gördü. Termal macun ne sürdüler bilmiyorum 1 sene oldu ben de tam sipariş edecektim xD.

Herkese çok çok teşekkürler.

Hocam Far Cry 6 Low oynarken Max 61 görüyordu. 3.6GHz'e sabitlemiştim formattan sonra tekrar kendini değiştirdi sanırım. Higha çektim 71i gördü. Termal macun ne sürdüler bilmiyorum 1 sene oldu ben de tam sipariş edecektim xd.

Az önce stress testi yaptım tam yükte 86 derece normal mi acaba?

Az önce stress testi yaptım tam yükte 86 derece normal mi acaba?
bilen arkadaşlar cevaplasın ben render vs. almıyorum genelde oyunlarda test ediyorum.
Bu değerler normal işlemcinin 85 90 dereceye kadar performans kesmeden çalışma potansiyeli mevcut bu duruma kasanın sirkülasyonu da ciddi anlamda etki eder. Kullanmıs oldugunuz macunun orjinal oldugundan emin olum malum çakması piyasada zibil gibi.

Bir diğeri de BIOS dan Pricision Boost Overdrive seçeniğini bulup Disable yapın sıcaklıklar biraz daha düşecektir. Yine Anakartınıza uyumlu olan chipseti kurup Windows Güç Ayarları'ndan dengeli moda almayı unutmayın.
Çok sağ ol kral bunu unutmuştum, değiştirdim artık daha stabil değerler alıyorum.

Az önce stres testi yaptım tam yükte 86 derece normal mi acaba?

İmzandan baktığım kadarı ile normal sayılabilir, biraz UV falan yapılarak daha iyi olabilir.

Bu arada sıcaklık fazla, ama termal çözüm vs gibi durumlara bakınca da aksi pek iddia edilemezdi zaten.

İmzandan baktığım kadarı ile normal sayılabilir, biraz UV falan yapılarak daha iyi olabilir.

Bu arada sıcaklık fazla, ama termal çözüm vs gibi durumlara bakınca da aksi pek iddia edilemezdi zaten.

Termal macunda dandik bir şey de değil MX-4 almıştım ama 6 ay sonra gene değiştiririm.

Termal macunda dandik bir şey de değil MX-4 almıştım ama 6 ay sonra gene değiştiririm.

Termal macun demedim, termal çözüm dedim. Yani kasa (aslında hava sirkülasyonu), soğutucu, termal macun gibi etmenlerin hepsidir termal çözüm.

Ama en azından termal macunun iyi olduğunu bilmek güzel.

Termal macun demedim, termal çözüm dedim. Yani kasa (aslında hava sirkülasyonu), soğutucu, termal macun gibi etmenlerin hepsidir termal çözüm.

Ama en azından termal macunun iyi olduğunu bilmek güzel.

Kasam maalesef kötü PC toplarken büyçe sıkınsıtı yaşadım Rampage'nin red Core 500W kasasını aldım aldığıma da bin pişmanım.

Kasam maalesef kötü PC toplarken bütçe sıkıntısı yaşadım Rampage'nin Red Core 500W kasasını aldım aldığıma da bin pişmanım.

Kasa değiştirilebilir o önemli değil o kadar, 500 TL'ye az buçuk güzel kasalar da var.

Önce kasa halledilse fena olmaz, sonuçta CPU soğutucu desteği de kasaya bağlı.

Kasa değiştirilebilir o önemli değil o kadar, 500 TL'ye az buçuk güzel kasalar da var.

Önce kasa halledilse fena olmaz, sonuçta CPU soğutucu desteği de kasaya bağlı.

Doğru ama daha yeni 900 TL'ye HDD aldım para biti huzur biti onu anca ileride düşünürüm. Kasada PSU olmasa da olur Rampage PSU da patlayana kadar idare etsin de gariban yüzü güldürür gene.

Geri
Yukarı