2600X satıp R5 5500'e geçmeye değer mi?

• Konuyu başlatan Nor0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 509
Neyse bütün bu sonuçlar bir yana 2600 ve 5500 arasında mimari bir fark var yani birisi eski zen çekirdeği kullanıyorken diğeri daha güncel bir zen mimarisine sahip haliyle doğal olarak daha fazla performans alırsın.

En güzel elime az buçuk para geçerse 5600 almak daha mantıklı sonra 5500 değiştirmek istemiyorum alırsam 5600 zaten sistemi satana kadar kullanacağım yani uzun vade.

Paran yetiyorsa bir platform en iyi işlemcisini tavsiye ederim zaten 5600X alabiliyorsan alabilirsin yoksa bütçen yetmiyorsa şu an 5500 ve 2600X'in geekbench sonuçlarını atayım sen karşılaştırıp karar veririsin artık.

Eki Görüntüle 1533696
Eki Görüntüle 1533697

Neyse bütün bu sonuçlar bir yana 2600 ve 5500 arasında mimari bir fark var yani birisi eski zen çekirdeği kullanıyorken diğeri daha güncel bir zen mimarisine sahip haliyle doğal olarak daha fazla performans alırsın.

400 puan oynuyor arada.

O işlemciyle o kartla darboğaz yersiniz ama haberiniz olsun ama çok fazla olacağını sanmam.

Fazla darboğaz olmayacağını bildiğim için alırken hiç bakmadım bile. Zaten 3600'e yükseltirim diyordum sonradan vazgeçtim performans yetiyor.

Sistem yetiyor noramlde genelde FiveM oynuyorum ve ara sıra oyun geliştiriyorum bir de simulasyon oyunları daha çok oynuyorum PUBG ara sıra.

FiveM işlemciye yükseldiği için fark eder ama PUBG de ne olur bilmiyorum.

En güzel elime az buçuk para geçerse 5600 almak daha mantıklı sonra 5500 değiştirmek istemiyorum alırsam 5600 zaten sistemi satana kadar kullanacağım yani uzun vade.

400 puan oynuyor arada.

GeekBench sentetik bir test fakat mimari farklarını ele alırsak oyun performansı içinde gene gözle görülür bir artış yaşarsın ama tavsiyem alacaksam en iyisini alman ben hep ürün önerirken varsa bütçeye yoksa en iyisinin alınmasından yanayım.

Yani hazır alacaksan bir defa alacaksın o yüzden iyisini alman daha doğrudur derim.

Geri
Yukarı