Çözüldü 2600X, sistem "nvlddmkm.sys" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

batu1905

Femtopat
Daha fazla  
Sistemimi 1.5 yıl önce toplamıştım fakat yaklaşık 2 aydır bazı oyunlarda mavi ekran hatası ve ekran donması oluyor.
Hoparlörden değişik bir ses geliyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. LoL Valorant tarzı oyunlarda değil fakat
Hitman 3 AC Valhalla tarzı oyunlarda bir hata alıyorum nvlddmkm.sys, System thread gibi bir yazı yazıyor.

Sistemim Ryzen 5 2600X, GTX 1660 Ti olmasına rağmen bu tarz oyunlarda problem yaşıyorum.
Minidump dosyasını ilk başta bulamamıştım boştu klasör fakat bugunkü hatadan sonra bir dosya vardı. Sizinle de paylaşayım.

Çözüm
BIOS sürümünü güncelle. Bu sürüme 7B84v4A güncelleyeceksin.

Windows güncelleştirmesi var ise yap. Yani güncelleştirme var mı diye kontrol et.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünü güncellemen lazım. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edeyim.
çok sağolun son bir şey soracaktım bu bios dosyasını indirdim dediğinizi fakat herhangi bir driver vs. yok dosyasında ama nasıl kurulum yapılıyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Nasıl BIOS güncelleyeceğini anlatan videoları attım. Biraz siz araştırın ve BIOS güncelleyin.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaşırsın.

BIOS güncellememi yaptım, DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip en yenisini yükledim sfc scannow ile tarama yaptım şuanlık dediğiniz her şeyi tamamladım. GeForce a tıkladığımda benim siteden yüklediğim sürümü güncelemem için bir işaret var ama gerek var mı ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    835,8 KB · Görüntüleme: 29
tamamdır teşekkür ederim çok sağolun. Sanırım her driver update olduğunda DDU kullanmam gerekicek :D

Daha bismillah eskisini yeni güncelledik :D Her seferinde DDU ile silip yüklemek daha iyi olacaksa,herkes öyle güncelliyorsa yaparım. Sağolun yararlı bilgiler için bu arada tekrardan.

mavi ekran yaratan 2 oyunu da sonradan denedim. Hiçbir problem olmadı henüz. Şans mı bilemiyorum ama tekrardan paylaşırım bir problem olursa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı