2650 TL'ye Ryzen 5 5500 alınır mı?

Yusuf663

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Bütçem bu sıfır işlemci arıyorum ikinci ele kesinlikle bakmıyorum. Elimde 3200G vardı ve babamı zor bela ikna ettim. Satmaya şartı da yeni alacağım işlemcinin sıfır olması. Bu işlemciyi buldum, sizce alınır mı? Bu arada PCI-e 4.0 gibi bir derdim yok çok para harcadım bilgisayara bir de gidip B550 anakarta para vermek istemiyorum.

Ekran kartı: RX 6500 XT.
Anakart: B450M S2H.

5600 2 gün önce 2.950TL olmuştu Amazon'da yine o fiyatlara düşerse alabilirim onun dışında imkanı yok.
Ekran kartın 4.0 desteği istiyor belki şuanda B550 almayacaksın ama işlemciyi 4.0 destekli al ilerisi için iyi bir seçenek olsun. AMD Ryzen™ 5 3600 3.6GHz (Turbo 4.2GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci - Tray | Teknobiyotik
5600 almaya çalışın ama bütçe yetmiyorsa 3600 alın hocam PCI-e 4.0 için.
Hocam üniversiteye kadar idarelik kullanacağım bu sistemi üniversite de sistem değiştireceğim için rahatım üniversitede ailem alacak bilgisayar o yüzden daha da bu sisteme para harcamak istemiyorum zaten anakartı alalı daha 2 ay olmadı ailemin yeni anakart almama sıcak bakmayacağını biliyorum ve eğer elime B550 alacak para geçse asla B550 almam önceliğim Monitör sonra telefon modeli yükseltmek sonra RAM sonra kasa en son alacağım şey anakart ve benim bu kadar parayı bulmamın imkanı olmadığı için 3600'e sıcak bakmıyorum çokta umrumda değil ekran kartım bana hayli hayli yetiyor zaten Vega 8'den geçtim ben bu karta benim için bu haliyle bile mükemmel.Yani benim önceliğim işlemcinin gücü işlemci ağırlıklı oyunlar oynuyorum ve bilgisayarı günlük kullanımda bile işlemci gerçekten çok farkettiriyor o yüzen bütçemle alabileceğim en güçlü işlemci neyse onu almak istiyorum ve bildiğim kadarıyla 5500 3600'den daha iyi ve 3600 eskidi artık eski işlemciye haketmediği bir parayı vermek ve kutusunun fanının bile olmaması 3600 almamam için bir sürü sebep var başta fahiş fiyatı gibi.

3600 daha iyi olabilir bana göre. Ayrıca 3600 çoklu çekirdekte 5500'den bayağı daha iyi diye hatırlıyorum. Tekli çekirdekte yakınlar.

Son düzenleme:
5600 2 gün önce 2.950TL olmuştu Amazon'da yine o fiyatlara düşerse alabilirim onun dışında imkanı yok.

Hocam üniversiteye kadar idarelik kullanacağım bu sistemi üniversite de sistem değiştireceğim için rahatım üniversitede ailem alacak bilgisayar o yüzden daha da bu sisteme para harcamak istemiyorum zaten anakartı alalı daha 2 ay olmadı ailemin yeni anakart almama sıcak bakmayacağını biliyorum ve eğer elime B550 alacak para geçse asla B550 almam önceliğim Monitör sonra telefon modeli yükseltmek sonra RAM sonra kasa en son alacağım şey anakart ve benim bu kadar parayı bulmamın imkanı olmadığı için 3600'e sıcak bakmıyorum çok da umurumda değil ekran kartım bana hayli hayli yetiyor zaten Vega 8'den geçtim ben bu karta benim için bu haliyle bile mükemmel. Yani benim önceliğim işlemcinin gücü işlemci ağırlıklı oyunlar oynuyorum ve bilgisayarı günlük kullanımda bile işlemci gerçekten çok fark ettiriyor o yüzen bütçemle alabileceğim en güçlü işlemci neyse onu almak istiyorum ve bildiğim kadarıyla 5500 3600'den daha iyi ve 3600 eskidi artık eski işlemciye haketmediği bir parayı vermek ve kutusunun fanının bile olmaması 3600 almamam için bir sürü sebep var başta fahiş fiyatı gibi.

Daha iyi değil ve denkler. 3600 geçtiği oluyor önbellekten dolayı birkaç FPS.

Yeni konular

Geri
Yukarı