2666 MHz anakartta 3000 MHz RAM kullanmak

Halil Öztürkk

Hectopat
Merhabalar, bu anakart Overclock ile 3000 MHz'lik bir RAM'i sorunsuz çalıştırabilir mi? Linkini atmış olduğum 2 parça uyumlu mudur?
  • GSKILL 8GB Aegis DDR4 3000Mhz CL16 Single Ram
  • ASUS TUF H310-PLUS GAMING Intel H310 8th Gen Intel Soket 1151 DDR4 2666MHz DVI HDMI RGB Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı Overclock yapma şansım var mı ? Bunda yoksa da overclock yapılabilen anakart var mı ?
Satın almadım almayı düşünüyorum işlemci+anakart+ram
İşlemciyi i5-8600k düşündüm ama anakart ve ram konusunda çok kararsızım

Belleğiniz sorunsuz çalışır ama bellek frekansı anakartınızı izin verdiği frekansı aşmaz, test ederseniz 2,66 Ghz hızını görürsünüz.
BIOS'a mod atılırsa aşılır. Benim sistemim 2. nesil işlemci ve HM65 anakart. En fazla 1333 destekli bir kart. Ben bu anakartı 1600 MHz hızında kullanıyorum. BIOS'a mod attıp 1333 MHz RAM'leri söküp 1600 MHz RAM'ler ile değiştirdim. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Kullanılabilir, bu bir sorun teşkil etmiyor.
Ancak anakartının desteklediği maksimum frekansda - seninkinde 2666Mhz- kullanabilirsin eğer belleğinde destekliyorsa.
Senin belleğin 3000Mhz, yani o değere kadarki değerlerde kullanabilirsin.

@Halil Öztürkk Bu anakartı tavsiye ederim. Üstüne 150-200 TL koyabilirseniz tasarımı daha güzel ve ekstrası olan alternatiflerde var.

Gigabyte Z370P-D3 Intel Z370 4000MHz(O.C) DDR4 Soket 1151 Fiyatı
Bende tam bunu diyicektim bu anakart olur mu diye Güzledir umarum bunu alabilirim fiyatı uygun
Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı
Bellek olarakta bunu düşünüyorum bunların yanına da i5-8600k güzel bir sistem olur diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı