2666 MHz ile 3000 MHz RAM çift kanal çalışır mı?

2400Mhz ile 2666Mhz rami çift kanal 2666Mhz'de kullanıyorum (2400 olan hafif overclocklandı Bios bölümünden XRP/DOCP) Sanırım ramlerin marka ve modeline göre değişiyor. Benimkiler Corsair ve Ballistix seninkilerin ikisi de Corsair. Bence anakartın uyumluysa XRP/DOCP ile 3000Mhz çift kanal bile çalışırlar.

ben yaşamıştım bilgisayar açılmıyordu ısınıyordu ve oldukça FPS drop giriyordu. 2666MHz modeline sahpmişsiniz bir tane daha ondan alın.
Sizin sorununuzun kaynağı çok başka bir şey arkadaşı yanlış yönlendirmeyiniz.

Yaşamazsın, maksimum 5-10 FPS fark eder. Oyundan oyuna değişir. Ayrıca RAM O.C ile ikisini de aynı seviyeye çıkarabilirsiniz. Anakartınızın maksimum kaç MHz desteklediği ve stabil sıcaklık ve kullanımda sorun çıkaramaması önemli. Bunun için @Vorplody kardeşim rehberi bırakacaktır.

ASUS Prime B450M-K 4400 MHz.
Herkes başka bir şey diyor ben en iyisi 2 tane yeni RAM alayım.

Çalışır ama garanti veremeyiz uyum sorunu yaşayabilirler. Başkasında çalışıyor olabilir sende çalışmayabilir. Aynı paketin içinden çıkmayan ama aynı marka, model, seri numarasına sahip belleklerde bile uyum sorunu olabiliyor aynı paketten çıkmadıkları için. 2. ya da 3. nesil bir Ryzen kullanıyorsun sanırım. Bellek frekansın düşük zaten Ryzen sistem için özellikle 3. nesil kullanıyorsan. Benim tavsiyem elindeki belleği satıp 2x8 3200MHz bellek alman.

Çalışır ama garanti veremeyiz uyum sorunu yaşayabilirler. Başkasında çalışıyor olabilir sende çalışmayabilir. Aynı paketin içinden çıkmayan ama aynı marka, model, seri numarasına sahip belleklerde bile uyum sorunu olabiliyor aynı paketten çıkmadıkları için. 2. ya da 3. nesil bir Ryzen kullanıyorsun sanırım. Bellek frekansın düşük zaten Ryzen sistem için özellikle 3. nesil kullanıyorsan. Benim tavsiyem elindeki belleği satıp 2x8 3200MHz bellek alman.

Ryzen 2500X var.

Hangi RAM'i önerirsiniz fiyatı önemli değil.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı