2666 MHz RAM CL kaç olmalı?

İşletim sistemi
Windows 10

Untethered

Hectopat
Yer
türkiye
Daha fazla  
Meslek
ısıtmak soğutma iklimlendirme
Merhabalar arkadaşlar herkese iyi forumlar, Intel i3 10100F işlemci için 2666 MHz RAM düşünüyorum acaba CL değerini ne kadar düşürebilirim?
Bir de ben 1333 MHz RAM kullanıyorum bu RAM'i CL 4 değerine kadar düşürdüm hiç mavi ekran almadım oyun oynatıyor güzel.

Aslında RAM buldum ama işlemciye göre çok da güzel sizce kaç CL değerine kadar düşürebilirim? Bana yardım eder misiniz?

Bulduğum RAM: HyperX Predator HX426C13PB3K2/16 2666 MHz CL 13 değere sahip bunu kaç CL değerine kadar düşürebilirim?

Düşündüğün RAM varsa bana söyleyebilir misin?

Kutusuz ram ilanları yani bana pek güvenilir bi iş gelmedi uyumsuz 2 ram de gelir garanti olacağını sanmıyorum ve paketleme ve taşımada zarar görme ihtiamlleri vs......

Hocam size son bir şey sorsam bu RAM'in acaba çipi nedir?
Micron E-Die olması lazım.
Kutulu hali biraz daha pahalı, o yüzden bunu önermiştim, o şekilde de tercih yapılabilir. Bir dakika düzeltiyorum, biraz daha uyguna buldum kutulu halini, az önce bulduğum link 700 lira civarına geliyordu.
Bu RAM'den iki tane alınabilir.

Micron E-Die olması lazım.

Kutulu hali biraz daha pahalı, o yüzden bunu önermiştim, o şekilde de tercih yapılabilir. Bir dakika düzeltiyorum, biraz daha uyguna buldum kutulu halini, az önce bulduğum link 700 lira civarına geliyordu.
Bu RAM'den iki tane alınabilir.
Yorumun için teşekkür ederim hocam B-Die RAM'ler iyi diyorlar öyle birşey bulabilirmiyiz?

Geri
Yukarı