27.000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
25.000-27.000

Hackergame

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,
Ben 25-27 bin TL arasında sadece kasa toplamak istiyorum ve şu şekilde bir şey oluşturdum. Gaming-gen'den Nova 3070 Ti sisteminin üstüne 2 TB hard disk ekledim ve RAM'leri 3600 MHz yaptım. Fakat aklımda şu soru var. Bu sisteme daha sonra RAM eklemek istesem anakart desktekliyor mu? Anakartta 3200 MHz yazıyor, bununla RAM hızıyla bir alakası var mı? Benim seçtiğim 3600 MHz RAM'ler uygun olur mu? Ayrıca bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu fiyata farklı hazır sistemler alınabilir mi?
Teşekkürler.

NOVA 3070Ti

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    55,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Yani alacaksan en azından böyle iki sistem var 8GB VRAM için 30K yakın para vermek biraz abes geliyor.Köşede kalsın düşünebilirsin.

Yani alacaksan en azından böyle iki sistem var 8GB VRAM için 30K yakın para vermek biraz abes geliyor.Köşede kalsın düşünebilirsin.
Hocam MANTIS-6800 için işlemciyi 5600X ve rami de 32 GB yaptım. Sizce nasıl olur bu şekilde?

Neden harddisk eklediniz? 3070 sistemin yavaş çalışmasını istiyor olamazsınız herhalde. Gerekirse şimdilik 512ssd kullanın ama depolama için yavaşlığı artırmayın. Sisteme de yazık olur size de.

Hocam ana amac oyun galiba Ramler 3600 SSD1TB yapip alabilirsiniz yeterli cok ucmaya gerek yok butceniz yetmez ise.
Hocam hem oyun oynuyorum hem de bilgisayar mühendisliği okuyorum. Her ikisi için de uzun süre götürecek, götürmediği yerlerde ise çok fazla parça değişimi yapmadan ömrünü uzatabileceğim bir bilgisayar istiyorum aslında.

@xDraco tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Dediğiniz gibi yapıp bir de hem sıvı soğutucu ekledim hem de anakartı üstteki arakdaşın dediği gibi yaptım. Sıvı soğutucuyu ekleme nedenim hem işlemci çok ısınmasın hem de işlemciyi değişirsem de kullanabileyim diye. Ne düşünüyorsunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı