27.000 TL sistem toplama

+ olarak Nvidia yazılımları daha çok ilgimi çekiyor

hocam valla başka param yok eğer alıpda sevmezsem mecburen elimde kalır 2 yıllık birikimimi çöpe atmak istemiyorum arkadaşımın 1050 ti ekran kartı var 6 yıllık neredeyse benim 3 yıllık ekran kartım ile yaklaşık aynı FPS değerlerini veriyor
İsterseniz linklerini atayım.

+ Olarak NVIDIA yazılımları daha çok ilgimi çekiyor.

Hocam vallahi başka param yok eğer alıpda sevmezsem mecburen elimde kalır 2 yıllık birikimimi çöpe atmak istemiyorum arkadaşımın 1050 Ti ekran kartı var 6 yıllık neredeyse benim 3 yıllık ekran kartım ile yaklaşık aynı FPS değerlerini veriyor.

30K-32K olan RTX 3090 performansını 14K vererek alabilmek çok büyük bir tasarruf. 6000 serisi çok daha sorunsuz zaten.

İsterseniz linklerini atayım.
olur bakarım

30K-32K olan RTX 3090 performansını 14K vererek alabilmek çok büyük bir tasarruf. 6000 serisi çok daha sorunsuz zaten.
hocam istediğim FPS değil istediğim uzun süreli kullanım ben o ekran kartını kafam ağrımadan 4-5 yıl kullanabilmek istiyorum 1000W PSU tercih etmemin sebebide ekran kartı yetmemeye başladığında PSU değiştirmeden ekran kartımı ve işlemcimi değiştirebilmek

olur bakarım

hocam istediğim FPS değil istediğim uzun süreli kullanım ben o ekran kartını kafam ağrımadan 4-5 yıl kullanabilmek istiyorum

Silicon Power Xpower Turbine 16Gb Ddr4-3600Mhz Sp016Gxlzu360Bsa - C18 1X16Gb : Amazon.com.tr: Bilgisayar

olur bakarım

hocam istediğim FPS değil istediğim uzun süreli kullanım ben o ekran kartını kafam ağrımadan 4-5 yıl kullanabilmek istiyorum

Silicon Power Xpower Turbine 16Gb Ddr4-3600Mhz Sp016Gxlzu360Bsa - C18 1X16Gb : Amazon.com.tr: Bilgisayar

hocam kasa hakkındaki düşüncelerim ve sorularım şunlar
neden 5600 ile 3080 darboğaz yapmaz mı
neden TUF serisi varken prime serisi anakart tercih ettiniz
kasa görünüşünü beğenmedim
m2 bilinmedik bir marka (veya ben bilmiyorum)
PSU bilinmedik bir marka ve 750W (veya ben bilmiyorum)

hocam kasa hakkındaki düşüncelerim ve sorularım şunlar
neden 5600 ile 3080 darboğaz yapmaz mı
neden TUF serisi varken prime serisi anakart tercih ettiniz
kasa görünüşünü beğenmedim
m2 bilinmedik bir marka (veya ben bilmiyorum)
PSU bilinmedik bir marka ve 750W (veya ben bilmiyorum)
5600,5700X ile güncellendi. M2 markası fena değildir. 500 GB yeter derseniz WD gibi markalar alabilirsiniz. PSU bilinmedik marka değildir. 750W işinizi görür. TUF serisi bütçeyi aşıyor. Kasa görünüşü sizin zevkinize göre değişebilir.

5600,5700X ile güncellendi. M2 markası fena değildir. 500 GB yeter derseniz WD gibi markalar alabilirsiniz. PSU bilinmedik marka değildir. 750W işinizi görür. TUF serisi bütçeyi aşıyor. Kasa görünüşü sizin zevkinize göre değişebilir.
hocam benim anladığım kadarıyla ekran kartı ve işlemcileri yükseltip diğer parçalardan kısmışsınız fakat dediğim gibi ben ileride upgrade edebileceğim bir sistem istiyorum sizce sizin attığınız mı benim attğım mı daha mantıklı ilerleyen yıllarda upgrade isteyen biri için

hocam benim anladığım kadarıyla ekran kartı ve işlemcileri yükseltip diğer parçalardan kısmışsınız fakat dediğim gibi ben ileride upgrade edebileceğim bir sistem istiyorum sizce sizin attığınız mı benim attğım mı daha mantıklı ilerleyen yıllarda upgrade isteyen biri için
3070 Ti alıp herşeyi istediğiniz markalardan yapabilirsiniz. Benim attıklarım da C4 bombası değildi ama neyse.

3070 Ti alıp herşeyi istediğiniz markalardan yapabilirsiniz. Benim attıklarım da C4 bombası değildi ama neyse.
hocam desteğiniz için teşekkür ederim fakat dediğim gibi benim için ekran kartı ve işlemciden biraz kısıp ileride upgrade edebileceğim bir sistem almak daha mantıklı

İşlemciyi 5600 olmalı PSU'yu gd 750 ile değiştirebilirsiniz ekran kartı şu an indirimde oldğu için 6700XT olabilir cebinize para artar anakart MSI B550-A Pro olabilir SSD Samsung'un 1 TB 980 NVMe modeli olabilir. 1000W gereksiz geliyor bana yükseltme yapsanız bile 1000Wtan tam verim alıcağınızı düşünmüyorum.
hocam peki sizce bundan 4-5 yıl sonra ben RTX 4000 veya 5000 serisine geçmek istediğim sadece işlemciyi değiştirerek bu seriye geçiş yapabilir miyim PSU falan yeter mi

hocam istediğim FPS değil istediğim uzun süreli kullanım ben o ekran kartını kafam ağrımadan 4-5 yıl kullanabilmek istiyorum 1000W PSU tercih etmemin sebebide ekran kartı yetmemeye başladığında PSU değiştirmeden ekran kartımı ve işlemcimi değiştirebilmek
Forumda kaç kez yazdım hatırlamıyorum ama 6000 serisinde driver sorunları büyük ölçüde çözüldü. Sistem yamuk olmadığı sürece driver hatası almazsın. Tamam, 500 ve 5000 serisinde evet sorunlar vardı. Yiğidi öldür hakkını yeme. 6000 serisinde bu sorunlar rafa kalktı. Baktın sıkıntı yaşadın tüm durumları deneriz. Beni etiketlersin veya diğer bilgili üyelerde yardımcı olur. Baktık tüm durumları denedik ve hala hata almaya devam ediyorsun kartı iade edersin. İade etme diye kafana silah dayayan yok.
1000W PSU gereksiz ayrıca. İleride ekstrem bir karta geçmediğin sürece gerek yok çünkü teknoloji ilerlese de güç tüketimleri çok artmaz. Bu bütçede 6900 XT almak kadar mantıklı birşey yok. En kötü 3080 toplarsın. 3070'e düşmek nedir? Bu bütçede önerim 6900 XT bulunan bir sistem toplaman.
1655743997686.png

Geri
Yukarı