27.000 TL'ye hazır sistem önerisi

Ohoo hem de nasıl. Odada 1000 tane sivrisinek var gibi cazır cuzur oluyor. Benlik problem yok alıştım ama bu sesi sevmeyen adamı çileden çıkartır.

Herhangi bir probleme yol açtı mı? Bende de varda ara sıra stres olup ya oyunu kapıyorum ya da ayar düşürüyorum. Değişik hiç yaşamadığımdan.

Hocam ne iş yapacaksanız ve neden 4000 serisi? AMD tarafı neden istemiyorsunuz? İlk ne yapacağınızı sonrada neden Nvidia tarafı öğrenmek isterim. Yazdıktan sonra da sistem bakacağım. Büyük ihtimalle 4060ti lara denk gelir. Onu alacağınıza gidin rx6750xt li sistem almanız daha mantıklı olur. Yada varsa 7700xt yada 6800 gpu.
Oyun için alacağım, bakınca dlss ve diğer teknolojiler tarafında nvdia daha iyi değil mi? Neden son seri derseniz de şu anki durumda en iyisini en güncelini alıp uzun süre götürmesi isteğinde ve düşüncesindeyim.

DDR5 mi ? o fiyatlara çıkıp adama bunu aldırcaksın 4070 sistemde var.
Evet. Ama yinede bütçe radikal şekilde (10.000 vb.) Artarsa 4070 sistemlere bakabilirsiniz. Veya muadili olan rx7700xt de alabilirsiniz. Onun dışında bu bütçede ya 8gb belleğe sahip yetmemeye başlayan ekran kartları yada bol vram li daha ucuz biraz daha performanslı amd ekran kartlı ddr5 sistemler bakabilirsiniz. 4060ti üzmez, ama ilerde vram yetersizliğinden grafik kısmanız gerekir oyunlarda.

Bir zararı yok ama niye bu kadar belirgin anlamadım.Garanti bunu sorun olarakta kabul etmiyor.
Ah be abi. Ben gittiğimde dedim böyle böyle diye garantin var istersen getirirsin yollarız değiştirebiliriz falan demişlerdi. Düşünmedim değil ama 2 yıl garantili yani garanti bitimine yakın yollama fikri var aklımda.

Evet. Ama yinede bütçe radikal şekilde (10.000 vb.) Artarsa 4070 sistemlere bakabilirsiniz. Veya muadili olan rx7700xt de alabilirsiniz. Onun dışında bu bütçede ya 8gb belleğe sahip yetmemeye başlayan ekran kartları yada bol vram li daha ucuz biraz daha performanslı amd ekran kartlı ddr5 sistemler bakabilirsiniz. 4060ti üzmez, ama ilerde vram yetersizliğinden grafik kısmanız gerekir oyunlarda.
Sen beni anlamadın ki attıgın sistem DDR5 degil eger 30K civara sistem alıcaksa 4070 li DDR4 sistemde var diyorum konu sahibinin kafasını karıştırmayın.

Sen beni anlamadın ki attıgın sistem DDR5 degil eger 30K civara sistem alıcaksa 4070 li DDR4 sistemde var diyorum konu sahibinin kafasını karıştırmayın.
Bütçem şu ankide durumda max 27bin

Hocam ne iş yapacaksanız ve neden 4000 serisi? AMD tarafı neden istemiyorsunuz? İlk ne yapacağınızı sonrada neden Nvidia tarafı öğrenmek isterim. Yazdıktan sonra da sistem bakacağım. Büyük ihtimalle 4060ti lara denk gelir. Onu alacağınıza gidin rx6750xt li sistem almanız daha mantıklı olur. Yada varsa 7700xt yada 6800 gpu.
Hocam belki rendering yapıyor, belki cuda çekirdeğine ihtiyacı var. Belki dlss'i de tatmak istiyor. Amd de elbette tercih edilebilir ancak dlss, cuda çekirdeği olmaması ve driver optimizasyonu açısından geride kalıyor. Saf kas gücünde aynı fiyata amd tarafında çok daha güçlü kart bulunabilse de diğer özellikler için nvidia alınması gayet makul

Bütçem şu ankide durumda max 27bin
Ddr4 olup daha ucuza ddr5 olup daha pahalı olupda daha güçsüz olan sistemlerde olabiliyor. Size kalmış, ben yenilikçiyim yeni olsun derseniz ddr5 size hizmet eder. Ama ileride yükseltip ddr5 yaparım derseniz ucuza az daha güçlü drr4 sistemde tercih edebilirsiniz.

Hocam belki rendering yapıyor, belki cuda çekirdeğine ihtiyacı var. Belki dlss'i de tatmak istiyor. Amd de elbette tercih edilebilir ancak dlss, cuda çekirdeği olmaması ve driver optimizasyonu açısından geride kalıyor. Saf kas gücünde aynı fiyata amd tarafında çok daha güçlü kart bulunabilse de diğer özellikler için nvidia alınması gayet makul
Doğru diyorsunuz.

Geri
Yukarı