27" 1440P 144Hz 1ms monitör önerisi

Bütçe
3500
Merhabalar ilk kez halihazırda açılmış konuları okumak yerine, kendim bir tanesi açıyorum. Hatam olursa affola. Maksimum 3000-3500TL bütçem ile hem oyun oynayıp hem de güzel renkler eşliğinde dizi-film izlemek istiyorum. Araştırmalarım sonucunda Samsung LC27HG70QQMXUf modelini beğendim. Kağıt üstünde harika gözüküyor ancak kullanıcı yorumlarını okuduğumda gerek yazılımsal, gerek uygun içeriğin az olmasından dolayı HDR ve FreeSync 2'nin gereksiz/kullanışsız olduğunu söylemişler. Çoğu Curved VA panelde color banding, ghosting ve backlight bleed gibi problemler olduğu da yazılmış. Sonuç olarak RTX 2060 ekran kartımla 1440P oyun deneyimlemek ve bütün gün karşısında oturduğum monitörden güzel renkler almak istiyorum, tavsiyelerinize açığım. Teşekkürler.

Monitör 10Bit olduğu ve nano IPS olduğu için dizi ve filmlerde çok keyif alacağınızı düşünüyorum.

Monitör 10 Bit olduğu ve nano IPS olduğu için dizi ve filmlerde çok keyif alacağınızı düşünüyorum.
Gercek 10 bit olmasa da renk soleni sunan bir monitor. Samsung'dan da iyi bir deneyim sunacagini dusunuyorum.

Konu sahibinin butcesi yeterse kesinlikle onerebilirim. Yanliz NanoIPS'in getirdigi muazzam renkler maalesef siyahlardan (kontrast) bir tik kisiyor.

Geri
Yukarı