"27' 240Hz" vs "2' 2K 144Hz"

Merhabalar.

Yaklaşık bir haftadır araştırıyorum artık kafayı yeme noktasına geldim.

Daha önceki konuları da tekrar tekrar okudum fakat doyurucu cevap bulamadım.

Özetle daha önce 60-75Hz monitör kullandım 144Hz deneme şansım da oldu.
Sorum şu;
27 inch 240Hz ekran mı almalıyım.
27inch 1440p 144Hz mı?
Genelde R6, Fortnite, Apex, PUBG, DotA2, DayZ bu oyunları oynuyorum.
1.sorum 144'den 240Hz'ye geciş çok fark eder mi ya da 240hx almak için 2K'dan vazgeçmeye değer mi?
2.sorum 27 inch 240Hz 1080 piksel yoğunluğu.
144Hz yeterlidir.

İleride o kadar yüksek modellere geçeceğimi düşünmüyorum film izlerken keskin bir görüntü almak adına bir de akıcı ve daha net bir oyun deneyimi adına 2k almak istiyorum
Bundan sonra cikacak oyunlarda 2K acarken sistemin aglayabilir yani purussuz goruntu alirim diye dusunurken 60FPS oyun oynarsin monitorun bi anlami kalmiyor o zaman bana gore. a++ oyunlarda bile 120FPS altina dusmek akiciligi baltaliyor oyundan haz alamiyorum ben.

Bundan sonra cikacak oyunlarda 2K acarken sistemin aglayabilir yani purussuz goruntu alirim diye dusunurken 60FPS oyun oynarsin monitorun bi anlami kalmiyor o zaman bana gore. a++ oyunlarda bile 120FPS altina dusmek akiciligi baltaliyor oyundan haz alamiyorum ben.
Hikaye oyunlarında FPS benim için çok problem değil aslında , oynadığım FPS oyunlarında iyi FPS vermesi yeterli ama dediğiniz gibi gene de 1080 daha mantıklı görünüyor
QHD.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

240 Hz.
Linkleriniz için teşekkürler hepsini tek tek detaylı bir şekilde inceleyeceğim

Son düzenleme:
Belli bir Hz değerinden sonra zaten gözünle farkı hissedemeyebilirsin ancak bu oyunlardaki performansına sen fark etmeden etki edecektir emin ol.​

Deneme imkanım hiç olmadı olsa çok kesin bir karar verebileceğim ama imkan yok o yüzden 240 Hz performansını tamamen yorumlara göre şekillendiriyorum kafamda

Deneme imkanım hiç olmadı olsa çok kesin bir karar verebileceğim ama imkan yok o yüzden 240 Hz performansını tamamen yorumlara göre şekillendiriyorum kafamda
Çevrenizde gaming bir internet cafe varsa gidip en kötü 144hz monitörü şanslıysanız 240hz monitörü deneyebilirsiniz. Yorumlara göre kafanızda şekillenmesi çok zor.​

144Hz gerçekten yeterli, o kadar para verip her yuvarlak kenarın piksel piksel gözükmesini mi istersiniz gerçekten? Alın 2k 144hz hem hızlı hem de gözünüz şenlenir.

Çevrenizde gaming bir internet cafe varsa gidip en kötü 144hz monitörü şanslıysanız 240hz monitörü deneyebilirsiniz. Yorumlara göre kafanızda şekillenmesi çok zor.​
144 Hz denedim fakat 240 denemedim hiç
144Hz gerçekten yeterli, o kadar para verip her yuvarlak kenarın piksel piksel gözükmesini mi istersiniz gerçekten? Alın 2k 144hz hem hızlı hem de gözünüz şenlenir.
Muhtemelen 2k 144 Hz alacağım
Son olarak sormak istediğim , 2k 144hz IPS bir monitör almak istiyorum fakat IPS ya da tn olması çok bir fark yaratır mı ?

Son düzenleme:
144 Hz denedim fakat 240 denemedim hiç

Muhtemelen 2k 144 Hz alacağım
Son olarak sormak istediğim , 2k 144hz IPS bir monitör almak istiyorum fakat IPS ya da tn olması çok bir fark yaratır mı ?
Evet yaratır, TNin renkleri berbat olur ama bunun karşılığında da çok hızlıdır, asla ghosting olmaz. IPSte ise renkler canlı ve güzel olur karşılığında hafif bir hız kaybı gözlemlenebilir ama bu çok da fark edilir olmaz. IPS tercih edilmeli.

Evet yaratır, TNin renkleri berbat olur ama bunun karşılığında da çok hızlıdır, asla ghosting olmaz. IPSte ise renkler canlı ve güzel olur karşılığında hafif bir hız kaybı gözlemlenebilir ama bu çok da fark edilir olmaz. IPS tercih edilmeli.
Anladım teşekkürler ghosting konusu korkutuyordu beni ips panellerde

Yeni konular

Geri
Yukarı