27-28 bin TL tasarım ve oyun için laptop önerisi

Beylerbeyi_11

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba;

PLC (Tiaportal vb.) C# ve mobil yazılımlarını kullanmak için, Matlab simulink çalışmalarında ve SolidWorks gibi tasarım programlarını kullanabilmek için laptop tavsiyelerinizi alabilir miyim?
Bilgisayarı sahada kullanımım olacak kasası sağlam olursa sevinirim. Bilgisayarı hor kullanan birisi değilim 10 -11 sene önce almış olduğum Packard Bell Laptopu hala kullanabiliyorum ama maalesef keyif vermiyor, yoruyor.
Arada da belki oyunda oynayabilirim.
Bütçem 27-28 bin civarında.

İşlemci gücü sizin için önemli;

Teşekkür ederim bilgi için peki kasalar hakkında ne diyebilirsiniz.

Birde linkteki dell için fikriniz nedir bunda DDR5 ram var farkını faydasını görebilirmiyiz.

Teşekkür ederim bilgi için peki kasalar hakkında ne diyebilirsiniz?

Bir de linkteki Dell için fikriniz nedir bunda DDR5 RAM var farkını faydasını görebilir miyiz?

Kasalar derken masaüstümü yoksa laptop kasası olarak mı soruyorsunuz? Attığınız Dell alınmaz, o seride problemler var.

DDR 5 RAM'ler laptoplarda oyun için pek fark yaratmadığını gözlemledim. 12700H özelinde DDR 4 ve DDR5 arasında oyunlar için pek fark yok.

Yukarıdaki mesajıma eklemeyi unutmuş olduğum bir modeli daha bırakayım;

Son düzenleme:
Kasalar derken masaüstümü yoksa laptop kasası olarak mı soruyorsunuz? Attığınız Dell alınmaz, o seride problemler var.

DDR 5 RAM'ler laptoplarda oyun için pek fark yaratmadığını gözlemledim. 12700H özelinde DDR 4 ve DDR5 arasında oyunlar için pek fark yok.

Bilgiler için çok teşekkür ederim laptopun kasası konusunda bilginiz var mı acaba?

Peki tasarım ve programlama da DDR4-DDR5 arasında fark hissedermiyiz.

Bilgiler için çok teşekkür ederim laptopun kasası konusunda bilginiz var mı acaba?

Peki tasarım ve programlama da DDR4-DDR5 arasında fark hisseder miyiz?

Acer kasa kalitesi olarak fena sayılmaz, ne çok iyi ne de kötü. Üzmez, soğutması güzel. Tek eksiği panel kalitesi olabilir. Tasarım tarafında renk doğruluğu sizin için önemli ise farklı öneride bulunabilirim veya attığım ASUS ROG'a bakabilirsiniz. Şöyle yapabilirsiniz. İlk attığım mesajdaki 3070 Acer modeli alıp artan bütçe ile harici monitör düşünebilirsiniz, renkler önemli ise tabii ki. RAM'in performansa olan etkisini şöyle bırakayım ben, siz karar verin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acer kasa kalitesi olarak fena sayılmaz, ne çok iyi ne de kötü. Üzmez, soğutması güzel. Tek eksiği panel kalitesi olabilir. Tasarım tarafında renk doğruluğu sizin için önemli ise farklı öneride bulunabilirim veya attığım ASUS ROG'a bakabilirsiniz. Şöyle yapabilirsiniz. İlk attığım mesajdaki 3070 Acer modeli alıp artan bütçe ile harici monitör düşünebilirsiniz, renkler önemli ise tabii ki. RAM'in performansa olan etkisini şöyle bırakayım ben, siz karar verin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim bu bilgisayar için yorumunuz ne olur ekran kartı zayıf, bunu alıp bir de büyük bir ekran alınırsa çalışmak daha keyifli olabilir.

İlk başta hep monster düşündüm ama , bazı yorumlar beni korkuttu , kasanın zayıf olduğunu söyleyenler mavi ekran hatası vb. durumları okudum yorumlarda .

Geri
Yukarı