27 inç 2K 1500-2000TL Monitör Önerisi

fankitonki

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Oyun falan oynamıyorum. O yüzden tazeleme hızının bir önemi yok. Programlamayla uğraştığım için günümün büyük bir kısmı ekran başında geçiyor. Göz yormayan kaliteli bir monitör önerisi istiyorum. 1500-2000TL arasında olması önceliğim. Aşmayı düşünmüyorum. 4K düşünmüyorum ama bu fiyat aralığında değerlendirebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu monitörü öneririm, fiyatına göre son derece iyi. Özellikle renk gamutu diğer monitörlere kıyasla daha yüksek.

Forumdan bir arkadaş incelemesini yapmıştı:

2K istiyorsanız da şunları öneririm. Aynı şekilde bu monitörlerin de renk gamutları diğer monitörlere göre daha yüksek. Kendi aralarında ise 24 inç olanınki 27 inçden biraz daha fazla.

Bu monitörü öneririm, fiyatına göre son derece iyi. Özellikle renk gamutu diğer monitörlere kıyasla daha yüksek.

Forumdan bir arkadaş incelemesini yapmıştı:

2K istiyorsanız da şunları öneririm. Aynı şekilde bu monitörlerin de renk gamutları diğer monitörlere göre daha yüksek. Kendi aralarında ise 24 inç olanınki 27 inçden biraz daha fazla.
Yazdığınız monitörleri inceliyorum. Viewsonic VG2719-2K 27" ve Viewsonic VA2719-2K-SMHD modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Birbirine çok benziyorlar sanırım tek fark standı gibi duruyor.

25 inç 2K monitör 900TL var.

Attığınız link ile verdiğiniz içerik uymuyor ama dediğiniz modeli inceliyorum. Teşekkür ederim.

Viewsonic VG2719-2K 27" ve Viewsonic VA2719-2K-SMHD modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Çok ufak farklar dışında hemen hemen aynılar. Benim önerdiğim 2K Philips monitörlere kıyasla tek artıları 8-bit+FRC olmaları. Philips ise sadece 8-bit. Gerçi bu fiyattaki bir monitörde kullanılan FRC ne kadar kalitelidir orası tartışılır. Bahsi geçen monitörlerin karşılaştırmalarına şuradan bakabilirsin:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı