27 inç AOC marka IPS monitör önerisi

Hocam tekrardan merhaba. Hocam bu sorum var, hocam R5 5600G grafik kartı yük altında(Forza Horizon 4'te ) 41 derece gösteriyor görev yöneticisinde. 41 derece normal mi yoksa fazla soğuk mu calisiyor? Ya da fazla sıcak mı acaba? Ne düşünüyorsunuz?

Açıkçası bir iki inceleme izledim ve ortala 55'in üstünde hep sıcaklıklar.
Eğer soğutma sistemin veya kasanın hava akışı iyi ise normal karşılarım durumu.
Yük altında dediğin oyun işlemciyi yüzde kaç kullanıyor? Az kullanıyor olsa ya düşük FPS alırsın ya da drop yersin.
MSI Afterburner ile oyun içindeyken bunu kontrol etmeni tavsiye ediyorum.

Yük altında dediğin oyun işlemciyi yüzde kaç kullanıyor? Az kullanıyor olsa ya düşük FPS alırsın ya da drop yersin.
Hocam forza horizon 4 de 40-43 derece gosteriyor gorev yoneticisinde ve islemciyi 100% kullaniyor. Ama herhangi bir drop falan yok. Hocam sogutma sistemi yok ama kasa cok iyi sogutuyor.

55 ustundeyse demekki baya soguk calisiyor sistem forza gibi bir oyunda oglemi?

Hocam Forza Horizon 4 de 40-43 derece gosteriyor gorev yoneticisinde ve islemciyi 100% kullaniyor. Ama herhangi bir drop falan yok. Hocam sogutma sistemi yok ama kasa cok iyi sogutuyor.

55 ustundeyse demek ki bayağı soguk calisiyor sistem Forza gibi bir oyunda ogle mi?

Evet iyi çalışıyor. Forza 4 göz korkutucu bir işlemci kullanımı yapmıyor zaten. Takılmayın. 40-43 bunlar çok iyi dereceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı