27" inch Monitör Önerisi

AskinCakir

Centipat
1 X Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 Harddisk
1 X MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
1 X Corsair Carbide Serisi Spec-Delta RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
1 X AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
1 X MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
1 X XPG 16 GB (2x8GB) Gammix D30 Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit RAM
1 X Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB Okuma / 1600 MB Yazma)

Bilgisayarımın özellikleri yukarıdaki gibidir. Çok uzun zamandır laptop kullandığım için monitörlere bayağı uzak kaldım. Masaüstü alınca da yeni monitör ihtiyacım doğdu. Çok araştıran zor beğenen birisi olduğum için kafayı yedim yiyeceğim =) CS, GTA 5, CoD Warzone gibi oyunlar oynadığım gibi video film vs tarzı şeyleri de izlemek için bayağı zaman harcıyorum. Bu sebeple tam bir sonuca ulaşamadım. 24" ve 27" arasında kaldım. 27" istiyorum asıl olarak ama onda da 1080P ve 1440P arasında ne kadar fark olur bilmiyorum. Sistemime göre 2K sıkıntı yaratır mı yaratmaz mı emin olmak istiyorum. Oyun oynamaktan çok bir şeyler izleyerek zaman geçiriyorum ondan pişman olmak istemiyorum. Bir de VA ve IPS panel olayı var tabii ama onlarda benim için çok bir şey değişmeyecek gibi duruyor. Korona yüzünden herhangi bir mağazaya gidip görme imkanım da olmuyor. Şu anda indirimler varken almak istiyorum. Aşağıya 3 tane monitör koydum bunlar arasında kaldım en son ama yeni fikirlere de açığım. Özellikle bu konuda deneyimi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

AOC 27" 27G2U 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD IPS Freesync Gaming Monitör | ITOPYA
ASUS TUF GAMING 27" VG27VQ 165Hz 1ms DVI-D HDMI DP HDR FreeSync Uyumlu Curved Gaming Monitör | ITOPYA
AOC 27" CQ27G2U 144Hz 1ms 2xHDMI DP QHD Freeysnc Curved Gaming Monitör | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
1440p’de fps 50’ye kadar düşebiliyor.Fps takıntınız yoksa çözünürlük yüksek olsun diyorsanız 1440p almanız daha iyi olur,tabii fiyatlar uçuyor.Bütçeniz nedir?

1440p’de fps 50’ye kadar düşebiliyor.Fps takıntınız yoksa çözünürlük yüksek olsun diyorsanız 1440p almanız daha iyi olur,tabii fiyatlar uçuyor.Bütçeniz nedir?

2000 civarı yukarı aşağı duruma göre oynayabilir =) sadece sistemime göre 1k mı yoksa 2k mı tercih etmeliyim bilmiyorum. birde 1k olcaksa 27 de sıkıntı çıkartır mı yoksa 24e mi düşmeliyim orasını bilemiyorum. baktığım 3 farklı modelin linkini koydum.

Hocam 2k olanı almanızı tavsiye ederim. Hem gelecek için daha iyi olur hem de diğerlerine göre daha f/p yüksek ürün.
AOC G2778V kullanıyorum. 27 inç olması çok güzel. Paneli de çok güzel. Tek eksisi siyahlar tam olarak siyah değil. 650TL'ye almıştım ve sonuna kadar hak ediyor. AOC alabilirsiniz.

27" monitörde 1080p sıkıntı yaratır mı peki ?
Hiçbir sıkıntısını görmedim. Ama 27'' alacaksanız kesinlikle 2K öneririm. Param yetseydi düşünmeden kullandığım modelin 2K olan versiyonunu alırdım.

27" monitörde 1080p sıkıntı yaratır mı peki ? bazı yerlerde büyük ekran az çözünürlük olduğu için yetersiz olduğu yazıyor o konuda karar veremedim
Bir bakın lütfen kendiniz karşılaştırabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı