27" Oyuncu Monitör Tavsiyesi

27" için Full HD çözünürlük tavsiye etmiyoruz. Eğer bu ebatlarda bir monitör almak istiyorsanız, en azından 2K çözünürlüğe sahip olmasına dikkat edin...
Çok kararsızım. Monitör almak gerçekten çok karmaşık. Büyük ekran almak istiyorum, elimde 21.5" var. Hem film de izleyeceğim için 27 inç olsun diyorum. 27 inçte Full HD görüntü performansı kötü müdür sizce? 27 inç 2K uygun fiyat bulamadım. 24 inç de fena değil aslında ama olmuşken daha büyük olsun diyorum. Kararsızım.

Son düzenleyen: Moderatör:
24" üzeri için Full HD almamak gerek. Uzaktan kullanılacaksa çok sorun olmaz ama yakından bakıldığında rahatsız edici olur. 24-28" arası 2K çözünürlük olmalı. 28 inçten sonra 4K almak gerek. Bu öneriye göre 1000 TL civarında ürün bulmak zor. Ya düşük çözünürlük alıp sırf büyük ekrana sahip olacaksınız, ya da bütçenizin artmasını bekleyeceksiniz. Benim tavsiyem bütçenize uygun bulabiliyorsanız 23-24" civarı 2K çözünürlüğe sahip bir ürün almanız. Netliği ciddi manada memnun edecektir.

İnsanlardaki bu 2K,4K merakı nedir anlamış değilim ?
Kardeşim sana BenQ RL2755HM öneririm, bende alacağım yakın bir zamanda bundan ve 1 tane olumsuz yorumunu görmedim internette. Ayrıca tüm e-sports müsabakalarında BenQ monitör kullanılıyorsa bu model kullanılıyor, rahatlıkla alabilirsin bakma sen yorumlara.

Kendi adıma konuşacak olursam bu ViewSonic'in yeni çıkarttığı 24 inçlik Freesync destekli monitörünü alacağım. 24 inç hem Full HD için sınır, hem de Freesync destekli. Aynı modellerin 27 inç büyüklüğündeki versiyonları da gelecek fakat tamamen senin kararın. Ekran kartın AMD ve Freesync destekli ise bu modellere bakmanı şiddetle öneririm.

Bence dinlemeyin 27'' 2K olması gerek diyenleri çünkü evde full HD TV kullanıyoruz gayet güzel görüntüleri var. Ama madem görüntü güzel olsun diyorsun o zaman IPS ekranlara bak derim. Ama onlarda 5ms falan oluyor haberin olsun.

Bence dinlemeyin 27'' 2K olması gerek diyenleri çünkü evde full HD TV kullanıyoruz gayet güzel görüntüleri var. Ama madem görüntü güzel olsun diyorsun o zaman IPS ekranlara bak derim. Ama onlarda 5ms falan oluyor haberin olsun.
Full HD TV'yi bilgisayarda mı kullanıyorsunuz yoksa 3-5 metre mesafeden mi izliyorsunuz? TV olarak kullanıyorsanız konu ile mesajınızın alakası yok. Yok bilgisayar ekranı olarak kullanıyorsanız, o kadar yakından bakıp piksel görememeniz biraz zor. Kocaman ekranda mandalina kadar masa üstü simgeleri görmek sinir bozucu bir durum. TV ile oyuncu monitörü karşılaştırmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı