27" QHD 144 Hz vs 24" FHD 240 Hz - 280 Hz

Bütçe
5000 - 8000

murat06

Kilopat
Daha fazla  
Konu başlığından da anlayacağınız üzere kararsız kaldım, öncelikle 3D modelleme ve grafik tasarım işi ile uğraşıyorum genelde bilgisayarı modelleme için kullanıyorum.
Bunun haricinde ise günde 2 3 saat rekabetçi oyunlar oynuyorum CS:GO, Valorant gibi, şu anda kullandığım monitör ASUS TUF Gaming VG24vqr marka 165Hz VA panel.

İleride bütçemi arttırıp tasarıma odaklı 4K ve canlı renkler sunan bir monitör halihazırda alacağım. Şu an için hem görüntü kalitesi ile hem de rekabetçi oyunlarda beni tatmin edebilecek bir monitör, arıyorum tavsiyelerinize açığım.
Şu anda kullanmakta olduğum ekran kartı 3060 Ti.

Not: 1- 2 ay içerisinde sistem yükseltme yapacağım, 3D modelleme de başarılı bir kart olan 4070 Ti'ye geçiş yapacağım. Ve arada sırada hikayeli oyunlar oynamaktayım Elden Ring ve RDR2 tarzında.

Bütçe: 5000 - 8000.

Zaten 4K bir monitör alacaksanız yüksek tazeleme hızına sahip düşük çözünürlüklü bir monitör almanız daha mantıklı olur.

27 inç olanı da alabilirsiniz fakat alacaksanız buradan alın. Muhtemelen aralarından tercih edeceğim son monitör ASUS ve MSI olurdu. G4'te güzele benziyor biraz araştırma yapıp sorunu yoksa onu da alabilirsiniz.

Samsung Odyssey G4 sizin için biçilmiş kaftan desem yeridir. Hem bir grafiker olarak hem de bir FPS oyuncusu olarak sizin çok tatmin eder ki Samsung'un ekran kalitesi konusunda ne kadar piyasaya hakim olduğunu hepimiz biliyoruz.

Evet G3 ve G5 piyasadaki en iyi panellere sahip(!)

Öncelikle rekabetçi oynayıp oynamayacağınıza karar vermeniz lazım. Görüntü-rekabet odaklı istiyorsanız 2k 144hz tavsiye ederim. Rekabet ağırlıklı istiyorsanız tabii ki 24" 1080p 240/360hz.

Yüksek hz için;
Asus VG259QM ( BenQ XL2546 bütçenizi aşıyor yoksa en iyi o bence 240hz sınıfında aynı şekilde 360hz sınıfındada. )

2K 27" içinse VG27WQ modeli iyiydi Asusun ama şuan satışta değil sanırım.

Öncelikle rekabetçi oynayıp oynamayacağınıza karar vermeniz lazım. Görüntü-rekabet odaklı istiyorsanız 2K 144Hz tavsiye ederim. Rekabet ağırlıklı istiyorsanız tabii ki 24" 1080p 240/360hz.

Yüksek Hz için;
ASUS VG259QM ( BenQ XL2546 bütçenizi aşıyor yoksa en iyi o bence 240Hz sınıfında aynı şekilde 360Hz sınıfındada. )

2K 27" içinse VG27wq modeli iyiydi ASUS'un ama şu an satışta değil sanırım.

Konuda da belirttiğim gibi günlük kesin olarak 2-3 saat rekabetçi oyun oynamaktayım.
Ve ileride kesin olarak 4K bir monitör alacağım.
Bütçemi arttırabilirim ancak BenQ XL2546 TN panel hocam TN panel pek bana hitap etmiyor. Gene de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Samsung Odyssey G4 sizin için biçilmiş kaftan desem yeridir. Hem bir grafiker olarak hem de bir FPS oyuncusu olarak sizin çok tatmin eder ki Samsung'un ekran kalitesi konusunda ne kadar piyasaya hakim olduğunu hepimiz biliyoruz.

Odyssey serisinde yaşanan kronik sorunlardan ötürü Samsung'a biraz soğuk bakıyorum açıkçası, ancak markayı kötülememek lazım. Arastırma yapacağım tavsiyeniz için teşekkür ederim.

27 inç olanı da alabilirsiniz fakat alacaksanız buradan alın. Muhtemelen aralarından tercih edeceğim son monitör ASUS ve MSI olurdu. G4'te güzele benziyor biraz araştırma yapıp sorunu yoksa onu da alabilirsiniz.

Evet G3 ve G5 piyasadaki en iyi panellere sahip(!)

Hocam MSI ve ASUS neden son tercihiniz olurdu beni aydınlatabilir misiniz?
Verdiği donanımsal destek olarak ASUS çok zengin. Belki diğer markalarda da bu destekler mevcuttur bilmiyorum tam araştırmadım.

Konuda da belirttiğim gibi günlük kesin olarak 2-3 saat rekabetçi oyun oynamaktayım.
Ve ileride kesin olarak 4K bir monitör alacağım.
Bütçemi arttırabilirim ancak BenQ XL2546 TN panel hocam TN panel pek bana hitap etmiyor. Gene de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Odyssey serisinde yaşanan kronik sorunlardan ötürü Samsung'a biraz soğuk bakıyorum açıkçası, ancak markayı kötülememek lazım. Arastırma yapacağım tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Hocam MSI ve ASUS neden son tercihiniz olurdu beni aydınlatabilir misiniz?
Verdiği donanımsal destek olarak ASUS çok zengin. Belki diğer markalarda da bu destekler mevcuttur bilmiyorum tam araştırmadım.

Sadece panel kalitesine göre sıraladım, yoksa halihazırda ASUS monitör de kullanıyorum.

Hocam 2K 165 Hz bir monitör düşünür müsünüz? Yani ileride yapacağınız değişiklikleri etkiler mi? Şu ürüne de bakmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı