27" Samsung mi MSI MPG27CQ2 mi?

kappa895

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili arkadaşlar, çok kararsız kaldım, bu iki monitör arasında 240 Hz ve 144 Hz farklarını ve diğer farkları biliyorum fakat ciddi bir fiyat farkı var 4500TL'den fazla para vermek istemiyorum. Aklım hep Samsung G7'ye kaymıyor da değil ama vereceğim 1600TL'lik farka değer mi bilmiyorum. Rica etsem fikir verebilir misiniz? Kavis olarak birisi 1800r diğeri 1000r, bugüne kadar hiç Curved kullanmadım nasıl olur hiçbir fikrimde yok.

Hiç Curved kulanmadıysanız ilk başlarda kafanız karışabilir, en azından benim öyle olmuştu. Eğer sisteminiz size oyunlarda 144 Hz ve yukarısını stabil bir şekilde verebiliyorsa ve e-spor oyunları oynuyorsanız 240Hz alın.

İlk önce bütçenizi sisteminize ayırın, sonradan monitör alın. Eğer sisteminiz gereken FPS'i vermese hiçbir anlamı kalmaz 240 Hz veyahut 144 Hz almanızın.
Valla 3060 ti veya 3070 almayı düşünüyorum,sistemim imzamda var ,fena değil yani hz değerlinden ziyade merak ettiğim bu 1800r ve 1000r ekranlar arasında tercih yapmak gerekirse hangisi en verimli hangisi daha iyi ona karar veremedim.

MSI'ı eleyin. O model 16.7 milyon renge sahip, G7 bir milyar renk kontrast oranı daha iyi. Ayrıca MSI'ın satıldığı fiyata, bir milyar renk sunan daha iyi modeller var.

MSI'ı eleyin. O model 16.7 milyon renge sahip, G7 bir milyar renk kontrast oranı daha iyi. Ayrıca MSI'ın satıldığı fiyata, bir milyar renk sunan daha iyi modeller var.
Bu monitörü aldım ve şu anda kullanıyorum,standı çok ergonomik dediler aldım fakat yarın iade edeceğim şöyle ki;Monitör masadan 12 cm yukarıda yani en aşağıya dahi indirseniz 12 cm yukarıda istediğiniz kadar geriye alın belli bir süreden sonra sürekli yukarı doğru bakmak zorunda kaldığınız için omuz bölgesinde ciddi bir ağrı oluyor..Şu anda ekte fotoğraf attığım şekilde kullanıyorum ne yazık ki,ekran çok çok iyi parlaklık herşey mükemmel ama ergonomik değil.Ben ne anladım rahat edemedikten sonra.
IMG_0139.jpg

Bu monitörü aldım ve şu anda kullanıyorum,standı çok ergonomik dediler aldım fakat yarın iade edeceğim şöyle ki;Monitör masadan 12 cm yukarıda yani en aşağıya dahi indirseniz 12 cm yukarıda istediğiniz kadar geriye alın belli bir süreden sonra sürekli yukarı doğru bakmak zorunda kaldığınız için omuz bölgesinde ciddi bir ağrı oluyor..Şu anda ekte fotoğraf attığım şekilde kullanıyorum ne yazık ki,ekran çok çok iyi parlaklık herşey mükemmel ama ergonomik değil.Ben ne anladım rahat edemedikten sonra.Eki Görüntüle 869956
Hangi monitör masaya sıfır oturuyor ki? Garip bir sorun. Bildiğim kadarıyla bütün monitörler böyle zaten.

Hangi monitör masaya sıfır oturuyor ki? Garip bir sorun. Bildiğim kadarıyla bütün monitörler böyle zaten.
Hocam sıfır olsun demiyorum, Çok yüksek olduğu için böyle kullanmak zorunda kaldım. Olay şu ki, en aşağı indirdiğimde dahi masa ile monitör arasında 12 cm kalıyor ben 6-7 cm olsa yine razıyım.Boyum 1.80 bu halde rahatsız oluyorum.12 cm aşağı indirmek mümkün değil. Doktorların tavsiye ettiği ekranın üst kısmı ile göz aynı hizada mümkünse ekran 2-3 santim aşağıda olması.Bu monitör ve ayağıyla ne kadar denemler yaptım ise de ekran üst kısmı bırak aynı hizada olmayı 3-4 santimetre yukarda kaldı.Boyun kireçlenmesi ve boyun ağrıları ilerleyen yaşlarda ciddi sorunlar açtığını biliyoruz.Bu yüzden zaten dikkat ederseniz 49" ekranlarda bile yana doğru büyütüyorlar.Ben bu LG27gn880 monitörün ergonomisini hiç beğenmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı