27"x1-1/4" ve 27"x1-1/8" nedir?

LiZarD

Hectopat
Km sayacımı aldığımdan beri yanlış ayarda kullandığımı fark ettim. Jant ebatım 27.5 2.00 ama km sayacımın kullanma klavuzunda sanırsam 27.5 jant ile 2 farklı jant ebatı var, 27"x1-1/4" ve 27"x1-1/8". Hangisini girmeliyim ya da yanılıyorsam fotoğrafını koyacağım listeden hangisi benim jant ebatıma uygun hangisini sayaca girmeliyim?

Dosya Ekleri

• 20210128_093831.jpg
    20210128_093831.jpg
    168,1 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal yol bisikletlerinde olan lastiklerden bahsedilmiş orada, kalın olanlar 2.3 ve 2.25, diğerleri daha ince, Full yol yapıyorsan ince olanı seç ama unutma ince lastikler kışın ve yağmur olduğunda kontrol etmesi aşırı derecede zordur, onun için özel olarak yapılanlarda var ama teki 200-300 üstü gibi bir fiyata satılıyor, yağmurda ve kışta yol tutuşu istiyorum dersen 2.00 üstü herhangi bir lastiği seçebilirsin, değer ne kadar artarsa yere temas eden yüzey o kadar artar ve yol tutuşu artarken ağırlık artar, yol tutuşu 2.00 üstü lastiklerde ağırlık ile doğru orantılıdır.

Büyük ihtimal yol bisikletlerinde olan lastiklerden bahsedilmiş orada, kalın olanlar 2.3 ve 2.25, diğerleri daha ince, Full yol yapıyorsan ince olanı seç ama unutma ince lastikler kışın ve yağmur olduğunda kontrol etmesi aşırı derecede zordur, onun için özel olarak yapılanlarda var ama teki 200-300 üstü gibi bir fiyata satılıyor, yağmurda ve kışta yol tutuşu istiyorum dersen 2.00 üstü herhangi bir lastiği seçebilirsin, değer ne kadar artarsa yere temas eden yüzey o kadar artar ve yol tutuşu artarken ağırlık artar, yol tutuşu 2.00 üstü lastiklerde ağırlık ile doğru orantılıdır.
Yok siz yanlış anladınız ben lastik tavsiyesi sormadım km sayacının ayar kısmında jant ebatını girdiğimiz yere benim jant ebatına göre hangisini girmeliyim onu soruyorum.

Geri
Yukarı