270.000 TL otomatik araç tavsiyesi

Sydron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 260-270 bin lira aralığında otomatik araç arıyoruz. Eşimle beraber kullanacağız, acemi şoförler olarak ilk arabamız da olacak.

Gönlümde yatan araç 2005-2009 model arası Scenic almak ve uzun süre kullanmak. Ama iş yerimde birçok arkadaş yüksek model tavsiye ediyorlar.

Fikirlerinize açığım.

Merhaba, eski model almanızı tavsiye etmiyorum. Zaten ilk arabanız olacağı için kafanızı ağrıtması hiç hoş olmaz, ayrıca son sahibi olmak istemezsiniz. Eğer daha küçük arabalar sizin için de uygunsa 2013-2014 1.2 Twinport Opel Corsa (otomatik) veya 2013-2014 1.4 Hyundai i20 (otomatik) bakabilirsiniz. Sedan tercih etmek istiyorsanız 2013-2014 1.5 Otomatik Renault Fluence tercihleriniz arasında yer alabilir.

İlk araba için ben de Hyundai ve Renault tavsiye ederim. Ustasın bol, tamirinin kolay olması nedeniyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle Scenic istemenizin bir sebebi var mı? MPV araç acemi şoförler için ne kadar iyi olur bilemedim. Yüksek hacim mi lazım size, kriterleriniz nedir? Yakıt tipi, arabada aradığınız özellikler, kullanma amaçlarınız... Daha isabetli bir öneri yapabiliriz bunları bilirsek.

Merhaba, eski model almanızı tavsiye etmiyorum. Zaten ilk arabanız olacağı için kafanızı ağrıtması hiç hoş olmaz, ayrıca son sahibi olmak istemezsiniz. Eğer daha küçük arabalar sizin için de uygunsa 2013-2014 1.2 Twinport Opel Corsa (otomatik) veya 2013-2014 1.4 Hyundai i20 (otomatik) bakabilirsiniz. Sedan tercih etmek istiyorsanız 2013-2014 1.5 Otomatik Renault Fluence tercihleriniz arasında yer alabilir.
Teşekkür ederim hocam, Sedan sevmiyorum, diğer tavsiyelerinize göz atacağım.
İlk araba için ben de Hyundai ve Renault tavsiye ederim. Ustasın bol, tamirinin kolay olması nedeniyle.
Teşekkür ederim.
Özellikle Scenic istemenizin bir sebebi var mı? MPV araç acemi şoförler için ne kadar iyi olur bilemedim. Yüksek hacim mi lazım size, kriterleriniz nedir? Yakıt tipi, arabada aradığınız özellikler, kullanma amaçlarınız... Daha isabetli bir öneri yapabiliriz bunları bilirsek.
Scenic babamda vardı, binmesi, seyahat etmesi, rahatlığı, konforu bana göre çok yüksek. İ10, i20, corsa, cliolar bana dar ve kasvetli araçlar geliyor. Boğulacak gibi hissediyorum. Üstelik bu bahsi geçen araçların bagajları çok küçük, yarın bebek olduğunda sığamayıp elden çıkartmak zorunda kalacağız. Almışken Scenic alıp yüksek konforuyla seyahat etmek istiyorum. Lpgli ve otomatik vites.

Anladım. Scenic iyi gibi o zaman, evet. Stationlara da bakabilirsiniz, onlar da size uyar diye düşünüyorum. Meriva, V70 falan da bakabilirsiniz. V70'lerin motorları biraz daha güçlü gördüğüm kadarıyla, sizin için ne kadar önemli bilmiyorum.

Anladım. Scenic iyi gibi o zaman, evet. Stationlara da bakabilirsiniz, onlar da size uyar diye düşünüyorum. Meriva, V70 falan da bakabilirsiniz. V70'lerin motorları biraz daha güçlü gördüğüm kadarıyla, sizin için ne kadar önemli bilmiyorum.
Bir de XC 70 var bunlara ek olarak.

Hocam bunlar gibi mondeo ve honda accord tavsiye ederim hem masrafsızdır hem geniştir ama biraz fazla yakabilirler geniş ve ağır oldukları için. Ben de bu fiyat aralıklarında geniş araç baktığım için arada SUV araçlara da bakıyorum özellikle captivaları da önerenler var ancak biraz fazla yakıyorlar yine SUV oldukları için. Tabi bir de acemi olduğunuz için park etmede falan zorlanabilirsiniz.

Bunların haricinde volvo s40, megane 2 falan da bakılabilir. Ben düzgün kullanıldıktan sonra modele pek bakmıyorum bu yazdığım araçlar eski olsa bile doğru kullanıldıktan sonra ömürlük araçlardır.

Konu sahibi sedan sevmiyorum dediği için söylememiştim ama düşünecek olursanız üstte atılan Accord gerçekten çok güzel. 2.0'ını kullanıyorduk kaza geçirmeden önce, gerçekten rahat ve atik bir araç. 2.4'ü daha da iyi. Ekonomik olsun diyorsanız düşünülecek araç değil ama.

Hocam Corsa gözüme küçük geliyor. İ20lerin 2015 model altı kasası bana göre güzel değil. Sedan kasa ilgilenmiyorum. 2016 veya 2018 model Dacia Sandero düşünüyoruz, tavsiye eder misiniz?

Geri
Yukarı