2700-2800 TL'ye Sistem Toplama

ismailhy58

Hectopat
Arkadaşlar önümüdeki 5 yılda çıkacak oyunları dahi rahat oynatcak bir sistem toplamaya çalıştım. Eksikleri varsa lütfen belirtin. Bu arada neden fx 8350 yi seçmedin diye sorabilirsiniz ama o zaman bütçemi aşıyor.

Çok yanlış bir düşünce. RAM'ler çok pahalı. Macun zaten işlemci fanının yanında geliyor. Kasanın içinde de yeteri kadar fan var, isterse sonra ekletir. Ve 600W hayli hayli yeterli.

Sistemin gayet güzel dostum. Fakat RAM'leri şununla değiştir:
VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram

GTX 760 alacağına aynı paraya-belki de daha ucuza- Radeon HD 7950 GPUlu bir kart(üretim kalitesi de birinci sınıf olmalı)alman daha iyi-eğer PhysX donanım hızlandırması senin için çok önemli değilse-. Kasan ve içindeki PSU hakkında fikrim yok ama PSUnun diğer donanımların da sağlığını etkileyen en önemli parça olduğunu vurgulayayım. Oyun amaçlı PC topluyorsan ve uzun bir süre SSDye geçmeyi düşünmeyeceksen WD Caviar Black serisinden bir HDD seçmeni öneririm. (Eğer ayırdığım bütçe bu kadar diyorsan başka bir yerden kıs) Onun haricinden 5 yıl boyunca çıkan tüm oyunları çalıştırmak istiyorsan ileride upgrade'e ihtiyaç duyacaksın, bu yüzden anakartının ne derece ileriye dönük uyumlu araştırmalısın.

GTX760 Yerine 770 Alabiliyorsan al. Eğer alamıyorsan AMD biraz daha iyi ekran kartları mevcut.

- - - Güncellendi - - -

Çok yanlış bir düşünce. RAM'ler çok pahalı. Macun zaten işlemci fanının yanında geliyor. Kasanın içinde de yeteri kadar fan var, isterse sonra ekletir. Ve 600W hayli hayli yeterli.

Sistemin gayet güzel dostum. Fakat RAM'leri şununla değiştir:
VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram

Aynen arkadaşın verdiği linkteki ile değiştirmelisin.

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Monitörü çıkartıp sistemi bu hale getirdim. Ekran kartı için gtx760 mı yoksa asus hd 7950 mi almayım sizce? Bütçem 2500 civarı

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı