2700X vs 5600X

tacomert

Hectopat
Merhabalar değerli Technopat ailesi, sorum şudur;
Ben iç mimarım işim gereği görselleştirme ve render programları kullanıyorum. Bu render programları işlemci kullanan programlar bilenler bilir vray 5, corona render vs. elimde artık 2 senesini doldurmuş olan 2700X işlemci var. İnternette yaptığım araştırmalarda zaten tek çekirdekte büyük üstünlüğü bulunan 5600X çoklu çekirdek sonuçlarında da 2700X'den daha iyi sonuçlar elde ediyor. Sistemimi güncel tutmak istiyorum bu sebepten ötürü sizce 2700X işlemcimi satıp 5600X e geçmeli miyim? İşlemci soğutucu olarak NZXT Kraken M.22 kullanıyorum ve 2700X için gayet yeterli. Oyun da oynuyorum fakat benim için önemli olan render işleri için doğru tercihi yapmak. Şimdiden teşekkürler.

Ben iç mimarım işim gereği görselleştirme ve render programları kullanıyorum. Bu render programları işlemci kullanan programlar bilenler bilir vray 5, corona render vs. elimde artık 2 senesini doldurmuş olan 2700X işlemci var. İnternette yaptığım araştırmalarda zaten tek çekirdekte büyük üstünlüğü bulunan 5600X çoklu çekirdek sonuçlarında da 2700X'den daha iyi sonuçlar elde ediyor. Sistemimi güncel tutmak istiyorum bu sebepten ötürü sizce 2700X işlemcimi satıp 5600X e geçmeli miyim? İşlemci soğutucu olarak NZXT Kraken M.22 kullanıyorum ve 2700X için gayet yeterli. Oyun da oynuyorum fakat benim için önemli olan render işleri için doğru tercihi yapmak. Şimdiden teşekkürler.
Geçmek istiyorsanız neden geçmeyesiniz. Ryzen 5 5600x çok iyi bir işlemci benchmark sonuçlarına bakabilirsiniz render konusunda da çok uçurum fark olmaz. Soğutucunuz yetecektir çünkü 5600x çok ısınan bir işlemci değil.

5600X işlemciye geçin derim, fakat fiyatını hak etmeyen bir işlemcidir kendisi. 5800X daha iyi bir tercih olabilir belki. Bekleyip 12.nesil 2-3 ay sonrada alabilirsiniz 12.nesil çok güçlü bir nesil genel anlamda.

5600X işlemciye geçin derim, fakat fiyatını hak etmeyen bir işlemcidir kendisi. 5800X daha iyi bir tercih olabilir belki. Bekleyip 12.nesil 2-3 ay sonrada alabilirsiniz 12.nesil çok güçlü bir nesil genel anlamda.
Evet takip ediyorum bende isterdim fakat sadece işlemci değiştirmek gibi bir seçenek sunuluyor AMD sağolsun masraflar daha az oluyor malum zaten dolar kuru işlemci anakart fiyatları ortada.O yüzden 5600x düşünüyorum.

Evet takip ediyorum bende isterdim fakat sadece işlemci değiştirmek gibi bir seçenek sunuluyor AMD sağ olsun masraflar daha az oluyor malum zaten dolar kuru işlemci anakart fiyatları ortada. O yüzden 5600X düşünüyorum.

Siz bilirsiniz o zaman, 5800X daha iyi olabilir belki. Veya ikinci elden 5600X'i 2500TL ve aşağısına bulursanız iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı