27G2U neler yapılması gerekir?

Angry Angel

Kilopat
Bugün itibarıyla almış olduğum AOC 27G2U modelinin ölü piksel testlerini yaptım bir sorun çıkmadı ancak renk ayarı G-Sync ayarları hakkında bir bilgim yok. Örneğin 144 Hz kullanıyor muyum bilmiyorum. Fikir sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1- Nvidia kontrol panelinden veya Radeon Software'dan renk doygunluğunu %90'a yaklaştırın.

2- Ekrana sağ tık yapıp ,

Kişiselleştir > Görüntü Ayarlarını Değiştir > Gelişmiş Ayarlar > Monitör

Orada 144Hz yazıyorsa tamam.

Veya bkz.

3- Freesync açacaksanız açın, parlaklık vs. ayarlarını kafanıza göre yapın.

1- NVIDIA kontrol panelinden veya Radeon Software'dan renk doygunluğunu %90'a yaklaştırın.

2- Ekrana sağ tık yapıp,

Kişiselleştir > görüntü ayarlarını değiştir > gelişmiş ayarlar > monitör.

Orada 144Hz yazıyorsa tamam.

Veya bkz.

3- FreeSync açacaksanız açın, parlaklık vs. ayarlarını kafanıza göre yapın.

Çözünürlüğe girdiğimde 144 Hz 32 Bit renk diyor onu hallettim. GTX970 kullanıyorum G-Sync nasıl yapabilirim? Ayrıyeten g-menu programını açtığımda yaklaşık on saniye sonra program durduruldu hatası alıyorum ve kapanıyor, var mıdır çözümü?

Çözünürlüğe girdiğimde 144 Hz 32 Bit renk diyor onu hallettim. GTX970 kullanıyorum G-Sync nasıl yapabilirim? Ayrıyeten g-menu programını açtığımda yaklaşık on saniye sonra program durduruldu hatası alıyorum ve kapanıyor, var mıdır çözümü?
Display Port ile bağlı ise monitör ayarlarından değişken yenileme hızlarını açıp Nvidia kontrol panelinden G-Sync'i aktifleştirebilirsiniz. GPU Driver'ınızın güncel olduğuna emin olun.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve yine bkz.

İlk mesaja ek olarak monitörünüzün Driver'ını indirip kurun. Link;

Aşaği doğru kaydırıp indirebilirsiniz.

G-Menu hakkında bir bilgim yok fakat üstteki linkten G-Menu driver'ını indirirseniz çözülecektir bence.

Display Port ile bağlı ise monitör ayarlarından değişken yenileme hızlarını açıp NVIDIA kontrol panelinden G-Sync'i aktifleştirebilirsiniz. GPU Driver'ınızın güncel olduğuna emin olun.

Ayrıntılı bilgi için bkz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve yine bkz.

İlk mesaja ek olarak monitörünüzün Driver'ını indirip kurun. Link;

Aşaği doğru kaydırıp indirebilirsiniz.

G-menu hakkında bir bilgim yok fakat üstteki linkten g-menu Driver'ını indirirseniz çözülecektir bence.

Yanlış g-menuyu indirmişim şimdi AOC'un sitesinde kendi Driver'ini ve g-menu'sunu kuruyorum. Bildiğiniz ideal görüntü ve renk ayarları varsa paylaşırsanız sevinirim.

Yanlış g-menuyu indirmişim şimdi AOC'un sitesinde kendi Driver'ini ve g-menu'sunu kuruyorum. Bildiğiniz ideal görüntü ve renk ayarları varsa paylaşırsanız sevinirim.
Benim Philips 245E1 1440p75Hz monitörümde kullandığım ayarlar:

-Kontrast: %60-65 arası
-Renk Doygunluğu: %90 civarı
-Parlaklık: %60 (Çok parlak sevmediğimden, kişisel bir şey)

Canlı, güzel ama çok göz almayan bir ayar.

Renk sıcaklığını ellemedim. Arttırırsanız kızarıyor, azaltınca da mavileşiyor. Canlılık ile pek alakası yok.

Gamma'yı hatırlamıyorum.

Benim Philips 245E1 1440P75HZ monitörümde kullandığım ayarlar:

-Kontrast: %60-65 arası.
-Renk doygunluğu: %90 civarı.
-Parlaklık: %60 (çok parlak sevmediğimden, kişisel bir şey)

Canlı, güzel ama çok göz almayan bir ayar.

Renk sıcaklığını ellemedim. Arttırırsanız kızarıyor, azaltınca da mavileşiyor. Canlılık ile pek alakası yok.

Gamma'yı hatırlamıyorum.

Sanırım bir aksilikle karşılaşmamak için AOC 24-27G2U sahibi bir arkadaşın değerlerini denemem daha doğru olacak.

Sanırım bir aksilikle karşılaşmamak için AOC 24-27G2U sahibi bir arkadaşın değerlerini denemem daha doğru olacak.
Aksilik derken, en fazla beğenmeyip eski haline alırsınız.

Bence dediğim ayarları deneyin, çoğu monitörde standart olarak bu ayarlar güzel gözüküyor ki ikimizin monitörü de IPS panel.

Tabii yine siz bilirsiniz.

Geri
Yukarı