27GN650-B vs Optix G271

Creaters

Hectopat
Selam. 6600 XT, i5 11400F'li sistemim için iki monitör arasında kaldım. Seçim konusunda yardımcı olur musunuz? Bilgisayarı genel olarak kullanıyorum. Oyun da oynarım internette de gezerim.

LG olan İtopya'da indirimdeymiş sanırım.

Epey karşılaştırmasında LG daha yüksek puana sahip.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. 6600 XT, i5 11400F'li sistemim için iki monitör arasında kaldım. Seçim konusunda yardımcı olur musunuz? Bilgisayarı genel olarak kullanıyorum. Oyun da oynarım internette de gezerim.

Lg yi al geç düşünme bile hazır indirimde var

LG 27GN650-B kullandım. O fiyattayken alabilirsiniz. İyi bir monitör.

27 inç 1080p olumsuzluğunu yaşar mıyım acaba? Bilgisayara 70 cm'den yakın bakmıyorum
Hayır, yaşamazsınız. O durum profesyonel oyuncuların monitöre çok yakın bakmasından dolayı yaşanan bir sıkıntı. Büyük ekran ve düşük çözünürlüğe yakından bakarsanız tabi ki pikseller sayılır. Günlük kullanıcı da bir problem yaşanmaz.

FPS ağırlıklı oyunlarda ekranın büyük olması biraz sıkıntı. PES,FIFA tarzı futbol oyunlarında büyük olması çok güzel.
27" büyük bir ekran.
Ben 24 ünü aldım LG nin TN panel. Yani 27 büyük baya

FPS ağırlıklı oyunlarda ekranın büyük olması biraz sıkıntı. PES,FIFA tarzı futbol oyunlarında büyük olması çok güzel.
27" büyük bir ekran.
Ben 24 ünü aldım LG nin TN panel. Yani 27 büyük baya
FPS olarak oynadığım tek oyun LoL onu da eğlence için oynuyorum yani herhangi bir profesyonellik yok.
Arkadaşlar Epey'de parlaklık 350 cd/m² yazıyor fakat İtopya'da 280 cd/m2 yazıyor. Hangisi doğru?

Son düzenleme:
FPS olarak oynadığım tek oyun LoL onu da eğlence için oynuyorum yani herhangi bir profesyonellik yok.
Arkadaşlar Epey'de parlaklık 350 cd/m² yazıyor fakat İtopya'da 280 cd/m2 yazıyor. Hangisi doğru?

Buradan monitör hakkındaki istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Parlaklıkları :
1654461387455.png

SDR modda 270, HDR moda geçince 350 olarak belirtilmiş.

Bu arada bu monitörü alacaksanız attığım sitedeki "Color Profile" 'ı da yüklemeyi unutmayın. Renkleri fark edilir şekilde değiştiriyor.

1654461599467.png

Buradan monitör hakkındaki istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Parlaklıkları :
Eki Görüntüle 1410661

SDR modda 270, HDR moda geçince 350 olarak belirtilmiş.

Bu arada bu monitörü alacaksanız attığım sitedeki "Color Profile" 'ı da yüklemeyi unutmayın. Renkleri fark edilir şekilde değiştiriyor.

Eki Görüntüle 1410665
Teşekkür ederim tabi ki denerim bu modu
Yarın gündüz sipariş verecektim fakat fiyatı 3499 olmuş ne güzel :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı