28.000 TL laptop tavsiyesi

tnc

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

İşlerim ve arada oyun oynayabilmek için bilgisayar araştırıyorum
veritabanı, programlama, excell tabanlı uygulamalarla uğraşıyorum
arada oyun oynamak içinde kullanmak istiyorum
bütçem 28 bin civarlarında
birkaç model üzerinde düşünüyorum bilgili arkadaşlardan fikir almak isterim

1 - ekranı oled olduğu için cezbediyor açıkcası - 24.715 TL

2 - 12. nesil i7 olduğu için aldım listeye - 26.499 TL

3 - 12. nesil i7 ve ddr5 olması diğer seçeneklere göre avantajmıdır bilemiyorum - 25.649 TL

4 - 17.3" ekran olması cezbedici ama işlemcisi 11. nesil - 24.999

5 - 16" wqhd, rtx 3070. ekranda ışık sızmaları olduğu bilgisi var bu çok büyük bir sorun mu bilemiyorum - 26.998,99 TL

6 - game garaj ile ilgili hiçbir fikrim yok cihazlar iyimidir bilemiyorum ama fiyat makul gibi geliyor -bu cihazı da 32 gb ram haline getirirsem 28,000 tl civarı oluyor

7 - monsterdan da tulpar t7 22-2 - 25.299 tl, bu cihazıda fhd olanı ile düşünebilirim onun fiyatı 23.399

Bu cihaz dün Web'e özel 23 bine düşmüştü içim yandı alamadığıma :)

Bu cihazı da öneririm. MSI kasa ve Steel klavye.

Excalibur'dan mümkün olduğunuz kadar uzak durun listelerinize eklemeyin zira ısınma problemi olmayan hiçbir ürünü yok diye biliyorum.

QHD panel sRGB %100 renk gamı ile birlikte oldukça kaliteliyken neden FHD?
kiyas yapildiginda daha mantikli olabilir belki diye ekledim

Bu cihazı da öneririm. MSI kasa ve Steel klavye.

Excalibur'dan mümkün olduğunuz kadar uzak durun listelerinize eklemeyin zira ısınma problemi olmayan hiçbir ürünü yok diye biliyorum.
12. nesil i7-12700 ile 11.nesil i7-11800 arasindaki fark yuksek mi dir?

ram ve ssd yi yetmedigini hissettigimde degistirebilirim diye bakiyorum. ilk etapta onemsedigim sey aslinda islemci ve ekran karti. sanirim sogutma ve dizaynda en az onlar kadar onemli. isinmayla ilgili cok yorum okudum bu da dusunduruyor

Son düzenleme:
Kiyas yapildiginda daha mantikli olabilir belki diye ekledim.

12. nesil i7-12700 ile 11.nesil i7-11800 arasindaki fark yuksek midir?

RAM ve SSD'yi yetmedigini hissettigimde degistirebilirim diye bakiyorum. İlk etapta onemsedigim şey aslinda islemci ve ekran karti. Sanirim sogutma ve dizaynda en az onlar kadar onemli. İsinmayla ilgili cok yorum okudum bu da dusunduruyor.

12700 ile 11800 arasında %15'lik bir fark var aralarında. Kullanıma ne kadar yansır bilemem tabii ki laptop CPU'ları sonuçta.

Benchmark sitelerinden karşılaştırmasına bakabilirsiniz.

RAM ve SSD'leri tabii ki iki cihazda da değiştirebilirsiniz. ASUS'da sanırım serviste değiştirmeniz gerekiyor Monster'da kendiniz değiştirebiliyorsunuz.

ASUS cihazda ki 3060'a dün ki bir konuda arkadaşın biri 140W olarak bildirmişti ancak doğrulama için bir araştırma yapmadım ona bakabilirsiniz. Monster cihazda ekran kartı 115+15W.

ASUS ROG kullanan yok çevremde ancak Monster da herhangi bir ısınma sorunuyla karşılaşan olmadı henüz. Kendimde T7 20.3 modelini kullanıyorum AAA oyunlarda GPU ve CPU 80-85 dereceleri geçmiyor diyebilirim.

12700 ile 11800 arasında %15'lik bir fark var aralarında. Kullanıma ne kadar yansır bilemem tabii ki laptop CPU'ları sonuçta.

Benchmark sitelerinden karşılaştırmasına bakabilirsiniz.

RAM ve SSD'leri tabii ki iki cihazda da değiştirebilirsiniz. ASUS'da sanırım serviste değiştirmeniz gerekiyor Monster'da kendiniz değiştirebiliyorsunuz.

ASUS cihazda ki 3060'a dün ki bir konuda arkadaşın biri 140W olarak bildirmişti ancak doğrulama için bir araştırma yapmadım ona bakabilirsiniz. Monster cihazda ekran kartı 115+15W.

ASUS ROG kullanan yok çevremde ancak Monster da herhangi bir ısınma sorunuyla karşılaşan olmadı henüz. Kendimde T7 20.3 modelini kullanıyorum AAA oyunlarda GPU ve CPU 80-85 dereceleri geçmiyor diyebilirim.

peki monsterin 3070 li modeli alinir seviyedemi? 31.500tl edermi bu cihaz? sinirlari zorlamaya degermidir

Peki Monster'in 3070'li modeli alinir seviyede mi? 31.500TL eder mi bu cihaz? Sinirlari zorlamaya deger midir?

Piyasaya bakıldığında alınabilir bir seviyede fiyatı. Belki daha ucuza 3070'li bir cihaz bulunur ama açıkçası Monster'i benim tercih etme sebebim teknik servis kalitesi ve hızı. Diğer cihazlar da 1 hafta 10 süren teknik servis süresi Monster'da maksimum 3 günde sürüyor ve cihazı hızlı bir şekilde size teslim ediyor.

3070'e gerek var mı derseniz tamamen kendi kullanım ve isteğiniz doğrultusunda değişir. 3060 alırsanız 4-5 yıl sizi üzmeyecek şekilde kullanımını sağlarsınız.

Hocam her akşam saat 22.00 ile 06.00 arası 23.850 TL'ye düşüyor 3 gündür devam ediyor bu indirim. Bence bugün de düşebilir.

Merhaba,

İşlerim ve arada oyun oynayabilmek için bilgisayar araştırıyorum.
Veri tabanı, programlama, Excel tabanlı uygulamalarla uğraşıyorum.
Arada oyun oynamak içinde kullanmak istiyorum.
Bütçem 28 bin civarlarında.
Birkaç model üzerinde düşünüyorum bilgili arkadaşlardan fikir almak isterim.

1 - ekranı OLED olduğu için cezbediyor açıkçası - 24.715 TL.

2 - 12. nesil i7 olduğu için aldım listeye - 26.499 TL.

3 - 12. nesil i7 ve DDR5 olması diğer seçeneklere göre avantaj mıdır bilemiyorum - 25.649 TL.

4 - 17.3" ekran olması cezbedici ama işlemcisi 11. nesil - 24.999

5 - 16" wqhd, RTX 3070. ekranda ışık sızmaları olduğu bilgisi var bu çok büyük bir sorun mu bilemiyorum - 26.998, 99 TL.

6 - GameGaraj ile ilgili hiçbir fikrim yok cihazlar iyi midir bilemiyorum ama fiyat makul gibi geliyor -bu cihazı da 32 GB RAM haline getirirsem 28,000 TL civarı oluyor.

7 - Monster'dan da Tulpar T7 22-2 - 25.299 TL, bu cihazıda FHD olanı ile düşünebilirim onun fiyatı 23.399

Hocam ben olsam Acer 12. nesil alıp yanına ek bir monitör alırdım. Benim bütçem 26.000. Siz de kalan bütçeye SSD ekleyebilirsiniz ek olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı