28.000 TL Sistem Toplama

Bütçe
28000

Paister

Kilopat
CPU: AMD Ryzen 9 5900X 3.7 GHz 12-Core Processor (₺6389.24 @ Newegg Turkey)
CPU Soğutucu: NZXT KRAKEN Z73 73.11 CFM Liquid CPU Cooler
Anakart: Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero ATX AM4 Motherboard
Bellek: G.Skill Trident Z Neo 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3600 CL16 Memory (₺1933.98 @ Newegg Turkey)
Depolama: Samsung 980 Pro 500 GB M.2-2280 NVME Solid State Drive (₺1695.62 @ Newegg Turkey)
Depolama: Samsung 980 Pro 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive
Depolama: Seagate Barracuda Compute 2 TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive (₺755.16 @ Newegg Turkey)
Ekran Kartı: Asus GeForce RTX 3080 10 GB STRIX GAMING OC Video Card
Kasa: Phanteks Eclipse P500A D-RGB ATX Mid Tower Case
PSU: Corsair RMx (2018) 850 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10 Pro OEM 64-bit (₺1753.32 @ Newegg Turkey)

Merhaba, acaba bu sistem nasıldır? Ek olarak 1 tane SK140mm egzoz fanı daha almayı planlıyorum, belki RGB fan olsun diye soğutucumun üstündeki fanları değiştirebilirim, fakat hangi fanları alsam karar veremedim. Sistemimi geliştirebilir misiniz?

2 ay içinde almış olduğum ürünlerim:
RTX 3080 Rog Strix
Ryzen 9 5900x
Trident Z Neo bellekler
Harddisk 2TB Seagate Barracuda
P500A DRGB
Corsair RM850x

Çok güzel sistem olmuş. Güle güle kullanın. SSD'yi daha önce hiç duymadım ancak Samsung'un sorunlu SSD'sini de hiç duymadım. Büyük ihtimalle güzeldir. İyi günlerde kullanın :)

Çok güzel sistem olmuş. Güle güle kullanın. SSD'yi daha önce hiç duymadım ancak Samsung'un sorunlu SSD'sini de hiç duymadım. Büyük ihtimalle güzeldir. İyi günlerde kullanın :)

Yeni çıkan PCIE 4.0 M.2 SSD anakartıma uyumlu olduğu için almayı planlıyorum, çok başarılı olduğu söyleniyor. Corsair ve Adata gibi markalarında hali hazırda PCIE 4.0 SSDsi var ama en iyisinin Samsung olduğu söylenmişti. Sıvı soğutucunun radyatörünün üzerinde ki fanlar RGB değil bana RGB fan önerebilir misiniz radyatör de iş görsün istiyorum. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

Yeni çıkan PCI-e 4.0 M.2 SSD anakartıma uyumlu olduğu için almayı planlıyorum, çok başarılı olduğu söyleniyor. Corsair ve Adata gibi markalarında halihazırda PCI-e 4.0 SSD'si var ama en iyisinin Samsung olduğu söylenmişti. Sıvı soğutucunun radyatörünün üzerinde ki fanlar RGB değil bana RGB fan önerebilir misiniz radyatör de iş görsün istiyorum. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

Kral kullanmadığın SSD var isa talibim ::D.Bu arada güzel sistem parana sağlık

Açıkçası 277 Euro bana göre epey fazla. Ancak ne kadar iyi bir soğutucu bilmiyorum. Bu yüzden maalesef yorum yapamayacağım.

Kusuruma bakma ama benim kafama bir tek şey takıldı neden 100TL'ye satılan Key'ler değil de direk Windows sitesinden alınma diyeceğim rtx 3080 görünce anladım.

NZXT sıvı soğutmada kendini kanıtlamış bir firmadır fakat fiyatı da tozlu gerçekten. En iyi 360MM AIO sıvı soğutmalardan birisi o.

Sistemde her şey kaliteli, söylenilecek laf yok belki de ekran kartını dik takabilirsiniz o kadar. Dik takmak aklınıza yatarsa Palit GameRock bakın derim, ön tarafı şahane duruyor.

Uzun süredir W10'a 2000 lira veren birisini görmüyordum, ekrana ekmek banma vakti gelmiş...

Yeni konular

Geri
Yukarı