28.000 TL Sistem Toplama

Bütçe
28000
Kusuruma bakma ama benim kafama bir tek şey takıldı neden 100TL'ye satılan Key'ler değil de direk Windows sitesinden alınma diyeceğim rtx 3080 görünce anladım.
Hocam onu Pcpartpicker sitesinde öylesine seçmiştim, yoksa tabi ki o kadar para veremem. Muhtemelen OEM key alır onunla devam ederim.
NZXT sıvı soğutmada kendini kanıtlamış bir firmadır fakat fiyatı da tozlu gerçekten. En iyi 360MM AIO sıvı soğutmalardan birisi o.

Sistemde her şey kaliteli, söylenilecek laf yok belki de ekran kartını dik takabilirsiniz o kadar. Dik takmak aklınıza yatarsa Palit GameRock bakın derim, ön tarafı şahane duruyor.

Uzun süredir W10'a 2000 lira veren birisini görmüyordum, ekrana ekmek banma vakti gelmiş...

Teşekkür ederim NZXT almayı istememin sebebi hem LCD ekranı olması hem de soğutma anlamında çok başarılı olması. Fiyatları genel olarak zaten aynı. Aklımda Asus Rog Strix LC 360 RGB modeli vardı fakat en düşük 2200 TL civarına bulabildim. Onu almak yerine LED ekranlı olan bu modeli tercih ettim. RGB fanlara sahip değil ama sonradan yerlerine başka fanlar alıp eskilerini satabilirim.

Windows 10'a o kadar para vermeyeceğim sadece kullandığım sitede öylesine seçmiştim her şeyi seçebiliyoruz o sitede, kablodan fanlara, özel soğutmadan fan cihazlarına kadar.

@Batu Z Radyatör fanlarını şununla yer değiştirebilme ihtimalim var mı acaba? Anladığım kadarıyla yüksek basınçlı fanlar radyatör ve işlemci soğutucusu için, yüksek hava akışlı fanlar içeriye hava nakletmek için.

Radyatör fanı olarak Corsair ML120 öneririm.

Corsair kendi AIO sıvı soğutmalarında onu kullaniyor.

Bu arada Gigabyte'ın Aorus 280mm soğutucusuna da bakabilirsiniz, kendiliğinden ARGB fanlar ile geliyor ve ekranı var.

Radyatör fanı olarak Corsair ML120 öneririm.

Corsair kendi AIO sıvı soğutmalarında onu kullaniyor.

Bu arada Gigabyte'ın Aorus 280mm soğutucusuna da bakabilirsiniz, kendiliğinden ARGB fanlar ile geliyor ve ekranı var.

Evet hocam fakat Aorus'un Aura Sync desteği yok ve bug dolu bir yazılıma sahip olduğu söyleniyordu, LCD ekranında garip çizgiler vs. çıkıyormuş. O yüzden fazla bulaşmadım. Şahsen kararımdan memnunum piyasada ki en iyi soğutuculardan bir tanesi sadece fiyatı tuzlu. Fan için önerdiğiniz ML120 mi LL120 mi yoksa QL120 mi sizce hocam?

QL120 ile alakalı pek bilgim yok, LL120 fanların görünüşleri çok iyi, ML120 serisi fanların ise güçleri iyi.

Görüntü önemliyse LL serisi fanlara bakabilirsiniz. Fiyatı önemli değilse QL en iyileri diye biliyorum.

QL120 ile alakalı pek bilgim yok, LL120 fanların görünüşleri çok iyi, ML120 serisi fanların ise güçleri iyi.

Görüntü önemliyse LL serisi fanlara bakabilirsiniz. Fiyatı önemli değilse QL en iyileri diye biliyorum.
QL120 en iyi seçim olur.Şahsen ben kasamda QL120 ve LL120'leri beraber kullanıyorum.Neredeyse aynı performansı veriyorlar,aradaki tek bariz fark QL120'lerin arkadan görünüşünün çok daha güzel olması,ayrıca RGB aydınlatmaları daha parlak.

Yeni konular

Geri
Yukarı