28-30 bin TL 4050'li Laptop Önerisi

Hangisini önerirsiniz ve neden? Bugün sipariş edeceğim çok hızlı yanıt almam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yazdınız mı bilmiyorum fakat ne amaçla kullanacaksınız ve bütçede bayağı artışa gitmişsiniz. Maksimum çıkabileceğiniz fiyat nedir?

MSI Katana 15 15.6" 144Hz FHD Gaming Laptop: 13th Gen Intel Core i7, RTX 4070, 16GB DDR5, 1TB NVMe SSD, USB-Type C, Cooler Boost 5, Win11 Home: Black B13VGK-484US Amazon.com

ASUS ROG Strix G16 (2023) Gaming Laptop, 16” 16:10 FHD 165Hz, GeForce RTX 4060, Intel Core i7-13650HX, 16GB DDR5, 512GB PCIe SSD, Wi-Fi 6E, Windows 11, G614JV-AS73, Eclipse Gray Amazon.com

Hangisini önerirsiniz ve neden? Bugün sipariş edeceğim çok hızlı yanıt almam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Astiva @646148
Katana daha iyi. Donanım olsun markanın kalitesi olsun.

Yazdınız mı bilmiyorum fakat ne amaçla kullanacaksınız ve bütçede bayağı artışa gitmişsiniz. Maksimum çıkabileceğiniz fiyat nedir?

Aile dostumuzun Amerika'ya gideceğini öğrenince oradan bakayım dedim. Maksimum 1400 dolar diye düşünüyorum. Bu 2 model çarptı gözüme Amazon üzerinden.

Katana daha iyi. Donanım olsun markanın kalitesi olsun.

ASUS tarafında ekran ve işlemci bir tık daha iyi sanırım. Onun dışında RAM aynı ama ekran kartında 4060 ile 4070 arasında epey fark vardır diye düşünüyorum.

ASUS tarafında ekran ve işlemci bir tık daha iyi sanırım. Onun dışında RAM aynı ama ekran kartında 4060 ile 4070 arasında epey fark vardır diye düşünüyorum.

4060 ile 4070 arasında epey fark yok, 4080 ile 4070 arasında epey fark var. Katana modele bu kadar para verilmez. Kalite ve işlemci olarak falan ROG STRIX çok daha önde. İkisi arasında ROG tercih edin. Bütçe içinde bulabildiğiniz başka ürünle varsa karşılaştırma yapabiliri ve en uygun öneriyi sunabilirim.

MSI katana kasası, markanın giriş seviye kasasıdır. Her ne kadar 3070 olsa da soğutabilir mi emin değilim. Arkadaşın dediği gibi benim de tercihim ROG'dan yana olurdu.

Oyun olarak aklınızda neler var? 4060 sizi 4-5 yıl idare edecekse hiç düşünmeyin.

MSI katana kasası, markanın giriş seviye kasasıdır. Her ne kadar 3070 olsa da soğutabilir mi emin değilim. Arkadaşın dediği gibi benim de tercihim ROG'dan yana olurdu.

Oyun olarak aklınızda neler var? 4060 sizi 4-5 yıl idare edecekse hiç düşünmeyin.
Her gün oyun oynayan biri değilim ama örneğin çıkacak olan GTA 6’yı orta - yüksek ayarlarda FİFA, CS gibi oyunları da Ultrada oynatsın benim için yeterli.

4060 ile 4070 arasında epey fark yok, 4080 ile 4070 arasında epey fark var. Katana modele bu kadar para verilmez. Kalite ve işlemci olarak falan ROG STRIX çok daha önde. İkisi arasında ROG tercih edin. Bütçe içinde bulabildiğiniz başka ürünle varsa karşılaştırma yapabiliri ve en uygun öneriyi sunabilirim.
Bu 2 model arasından ekran kartına rağmen Asus’u öneriyorsunuz o zaman değil mi?

Bu 2 model arasından ekran kartına rağmen ASUS'u öneriyorsunuz o zaman değil mi?

Kesinlikle, ikisi denk modeller bile değiller. CS gibi CPU temelli oyunlar için, güçlü bir CPU çok önemli. Yanlış değilsem bu tür ağırlıklı olacak kullanımınız. 4060 ile 4070 arasında uçurum yok. 4060 her isteğiniz verir.

Kesinlikle, ikisi denk modeller bile değiller. CS gibi CPU temelli oyunlar için, güçlü bir CPU çok önemli. Yanlış değilsem bu tür ağırlıklı olacak kullanımınız. 4060 ile 4070 arasında uçurum yok. 4060 her isteğiniz verir.
Aynen öyle genellikle bu tarz oyunlar oynuyorum. Kasaya bakınca hem kalite hem de soğutma için Asus daha iyi gelmişti. Tercihimi Asus’tan yana yapıyorum o zaman.

Geri
Yukarı