28 bin TL laptop tavsiyesi

Bütçe
28000 TL
Ben pohotshop özelinde yorum yaptım. Klasik video editlerde de işlemci önemlidir yalnız 3D modelleme gibi olaylarda işin içine ekran kartı da girer. Siz kullanacağınız programları süzgeçten geçirin.

Ekran kartı düşünmez iseniz.

Ekran kartlı için atılan 4050 uygundur.

Aslında şöyle, ben alacağım bilgisayarda oyun oynayacağım, oyunlarda video kaydı alıp onun editlemesini yapacağım. O yüzden yüksek bir bilgisayar düşünüyorum. Ancak genellikle video izleme, Office programları kullanma gibi işler yapacağımdan ötürü ve bu oyun oynayıp kayıt alma olayını nadiren de olsa yapacağımdan için MSI ve Acer'dan ayrılamıyorum. Fakat o modellerde çok ağırlar. Eşek yükü. Sürekli hareket halinde olmamda sıkıntı yaratıyor, pil ömrü açısından.

Aslında şöyle, ben alacağım bilgisayarda oyun oynayacağım, oyunlarda video kaydı alıp onun editlemesini yapacağım. O yüzden yüksek bir bilgisayar düşünüyorum. Ancak genellikle video izleme, Office programları kullanma gibi işler yapacağımdan ötürü ve bu oyun oynayıp kayıt alma olayını nadiren de olsa yapacağımdan için MSI ve Acer'dan ayrılamıyorum. Fakat o modellerde çok ağırlar. Eşek yükü. Sürekli hareket halinde olmamda sıkıntı yaratıyor, pil ömrü açısından.
Maalesef durumunuz sıkıntılı. Gerekli cihaz önerileri yapılmış. Bence son kararı sizin vermeniz gerekli. Oynayacağınız oyunlar neler? Valorant filan ise attığım ekran kartsız cihazlarda oynatıyor. Ama rdr2 de filan üzerler.

Maalesef durumunuz sıkıntılı. Gerekli cihaz önerileri yapılmış. Bence son kararı sizin vermeniz gerekli. Oynayacağınız oyunlar neler? Valorant filan ise attığım ekran kartsız cihazlarda oynatıyor. Ama RDR2 de filan üzerler.

ETS 2, BeamNG, Minecraft

ETS 2 veya Minecraft sıkıntı değil ancak bemng biraz sıkıntı yaratıyor o yüzden RTX 4000 serisi bir laptop tercih ettim. Yoksa daha alt RTX 2050 gibi bir tık daha hafif bir laptop tercih edebilirdim.

ETS 2, BeamNG, Minecraft

ETS 2 veya Minecraft sıkıntı değil ancak bemng biraz sıkıntı yaratıyor o yüzden RTX 4000 serisi bir laptop tercih ettim. Yoksa daha alt RTX 2050 gibi bir tık daha hafif bir laptop tercih edebilirdim.
Doğru hocam. Bence en mantıklı kararı kullancak kişi olarak siz verebilirsiniz.

Geri
Yukarı