280 Hz monitör için işlemci önerisi

Kerem Altunsu

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 280 Hz monitörüm için işlemci arayışı içindeyim Valorant oyuncusuyum şu anki işlemcim Ryzen 5 3500X 144Hz iken 160 220 arası FPS'lerde destekliyordu ama monitör değişince haliyle daha iyi bir işlemci lazım oldu.

Çevreden bakınca çok fazla Ryzen 5 5600X kullanan gördüm bu monitörün yanında ama FPS 250'lerde takılıyor. Hatta bazen daha da düşük oluyor Ryzen 7 5800X'e falan baktım FPS değeri aynı gösteriyor 5600X ile temel dışında pek bir bilgim yok işlemciler hakkında öyle bana 5600X in bir iki tık üstü bir işlemci lazım ama bulamadım.

R7 5800x3D bulabildim onunda fiyat farkı çok fazla işlemci önerilerinizi bekliyorum(sadece oyun için).

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 7500F de iyidir ona da bakmanı öneririm yeni nesil bir işlemci 5800x3D AM4 bir işlemci.
Alıyosan yenisi al bütçe olarak 7500F daha uygun hem F/P ürünü anlicağın.

Ekran kartın nedir?

Eğer R5 7500F alırsan anakart değiştirmek zorunda kalacaksın.

Anakart değişirsende RAM değiştirmek zorundasın.

Eğer R5 7500F alırsan anakart değiştirmek zorunda kalacaksın.

Anakart değişirsen RAM değiştirmek zorundasın.

Aynen oda var onu yapmak istemezsen 5600 yeterli olur bence yine sen bilirisin ama bütçe varsa anakartla 7500F al derim sonra RAM IDE alırsın illaki geçiceksin

İndirim falan bir tık daha uyuguna varsa bilemiyorum am genel fiyat bunlar

Son düzenleme:
R5 7500F de iyidir ona da bakmanı öneririm yeni nesil bir işlemci 5800x3D AM4 bir işlemci.
Alıyosan yenisi al bütçe olarak 7500F daha uygun hem F/P ürünü anlicağın.

Ekran kartın nedir?
ekran kartım asust tuf rx 5700xt anakartım b450m dragon

Aynen oda var onu yapmak istemezsen 5600 yeterli olur bence yine sen bilirisin ama bütçe varsa anakartla 7500F al derim sonra RAM IDE alırsın illaki geçiceksin

İndirim falan bir tık daha uyuguna varsa bilemiyorum am genel fiyat bunlar
anladığım kadarıyla bahsedilen işlemci kullandığım anakartla uyuşmuyor ve yeni anakart almak zorundayım. Sanırım r5 5700x3d tercih edeceğim bütçem 10k anakart ve ram i de değiştirme işine girmek istemiyorum 5700x3d karşılıyor sanırım.

Son düzenleme:
Ekran kartım asust TUF RX 5700XT anakartım B450M Dragon

Anakartla dediğim işlemciyi alırsan iyi olur bütçe varsa 10k falan tutuyor ama 5600 de işini görür bütçe yoksa

Anakartla dediğim işlemciyi alırsan iyi olur bütçe varsa 10k falan tutuyor ama 5600 de işini görür bütçe yoksa
ekran kartını da değisirsin sonra darboğaz yababilir tam bilmiyorum

Geri
Yukarı