280 Hz üstü var mı?

Önce bir yerde denemenizi öneririm. Neredeyse kimse 165hz ile 280 hz arasında fark göremez.
Katılıyorum. Neden? Ortalama insan gözü o farkı hissedecek düzeyde değil. Benim şahin gözlerim var diyorsanız buyurun alın kimse tutmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes istediği yorumu yapar. Beğenmiyorsan başka konuya geçersin.
Önemli olan herkesin istediği yorumu yapması değil. Konuyu soran adama saçma sapan cevaplar veriyorsunuz sorun o.
Katılıyorum. Neden? Ortalama insan gözü o farkı hissedecek düzeyde değil. Benim şahin gözlerim var diyorsanız buyurun alın kimse tutmuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
O videoda Recep Baltaş çok farkediyor diyor ama genede sen bilirsin dostum.

Bu forumdaki kaç kişi aradaki farkı farkeder?
60 ile 144 Hz den daha fazla FPS ve kare farkı var ama sen bilirsin. Siz de daha önce kare yenileyeceği için görüntüyü daha hızlı görürsünüz. MoRuQ 144 Hz alıYoRsuN Üf öyle bir akıcı oluyor ki, aklın gider. (!)

60fps akıcı olduktan sonra daha fazlasına ihtiyacım yok. Benim derdim kasmasın yeter. Benim şahsi görüşüm arkadaşlar. Herkesin bütçesine göre. Yeni bir şey alsanız kötü olsa bile o iyidir yeterlidir dersiniz. Çünkü ona hem para versiniz hemde o kadar şey arasından tercih ettiğiniz odur. Onu özel yapan farkı görmemizi sağlayan bizim piskolojimizdir. Onu o yapan odur. Şimdi bilmeden yazdım. Edebiyat yaptı filan linç yemeden söyliyim.

Ne Şahin gözü arkadaşım? Saniye başına 144 yerine 240 FPS alırsan ve bilgisayarın da buna yetiyorsa 240 kare yenileyeceği için 144 e göre daha hızlı tepki verirsiniz.

İnsanları çok küçümsüyorsunuz. Herkes farkeder forumun yarısı 60Hz veya 144Hz kullanıyordur o akıcılığa alışmış bir göz 280'e geçerse neye uğradığını şaşırır. Aynı 60Hz'den 144Hz'ye geçenlerin vay anasını dediği gibi.
60Hz kullanıp, ardından 144Hz'e geçmiş birisi olarak kesinlikle katılıyorum. Hatta önceden monitör kullanmıyormuşuz be demiştim :D 380Hz'e geçsem artık 144Hz'e bile çöp diye diye gezinirdim..

Geri
Yukarı