2800 TL Bütçe İle Sistem Toplama

Eski chipset sadece BIOS güncellemeli geliyor. Inventus da yapıyor B350 anakartlara BIOS güncellemesi.
İlerde 1050Ti takılacak. Dual Channel Ram bir yere kadar aşırı önde olacak.

Hiç bir şüpheye gerek yok.
İnşallah 3.nesil Ryzenları desteklemez B350 chipsetlerde sende anca Ryzen 7 2700X takarsın :(

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler ama ben konunun başında sinerji.gen.tr'den toplamak istediğimi belirmiştim :)
AMD ryzen 5 2400g ve Herhangi bir B350 anakart ile kombinasyonlar deneyebilirsin. Hem ekran kartı alana kadar seni idare eder
Hocam dediğim gibi bilgim bulunmuyor

Son düzenleme:
Kendin de biraz özelleştirme yapabilirsin istersen. Kasayı değiştirebilirsin. Gerisi senin zevkine kalmış
Screenshot_20180923-121324.jpeg
Screenshot_20180923-121331.jpeg

@MelihKesgin X99
Hocam sizin sistemin performansı testlerdekine göre %30 daha düşük olur çünkü hem Single-Channel ve 2400 MHz.
Konu sahibi benim Ryzen 3 2200G'li önerdiğim sistemi alabilir.
Veya 3200'e falan çıkartıp X4 950 ve GTX 1050'li sistem toplayabilir.

@MelihKesgin X99
Hocam sizin sistemin performansı testlerdekine göre %30 daha düşük olur çünkü hem Single-Channel ve 2400 MHz.
Konu sahibi benim Ryzen 3 2200G'li önerdiğim sistemi alabilir.
Veya 3200'e falan çıkartıp X4 950 ve GTX 1050'li sistem toplayabilir.
Konu başlığında arkadaş 2800₺ bütçe demiş ve sinerji den istemiş. Bütçeyi aşmamak için bir takım parçalardan kısmak lazım. Ve Ryzen 3 leri ram hızları ryzen 5 ve 7 gibi çok uçurum bir fark oluşturmuyor

Sistem güzele benziyor, sistemden SSD'yi çıkartıp SSD'ye vereceğimiz parayı diğerlerini yükseltmeye versek olur mu?
SSD çok fark yaratacaktır genel hız olarak ama bu tabiki senin tercihin. Çıkarıp ram kapasitesini 16gb yapabilirsin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı