2800 TL İkinci El Sistem Toplama

fatihgül

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ikinci el bir sistem toplamaya karar verdim, bütçem 2800 TL civarları. Bazı parçalar aklımda ama bir de bilirkişilerden tavsiye almak istedim. Sistemim şu şekilde:
  • Asus Strix RX570 4 GB ekran kartı
  • AMD Ryzen5 2600 işlemci
  • MSI A320M Pro anakart
  • 8 GB Kingston veya Corsair DDR4 RAM 2600MHz
  • Seagate Barracuda 1 TB 7200 rpm harddisk
Power supply ve kasa konusunda önerilerinizi alabilirim, hesaplı olması önemli benim için.
Sizce böyle bir sistem almalı mıyım veya çıkarmam veya eklemem gereken parçalar var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570 almakta kararlı iseniz, en azından ROG Strix modelini almayın.

RX 570 almakta kararlı iseniz, en azından ROG Strix modelini almayın.
Yani o fiyat aralığında sadece 1050 ti ve rx570 var, testlere baktığımda rx570 çok dahs iyi performans veriyor fakat neden rog strix almayın dediniz anlayamadım. Açıklar mısınız?

Yani o fiyat aralığında sadece 1050 ti ve rx570 var, testlere baktığımda rx570 çok dahs iyi performans veriyor fakat neden rog strix almayın dediniz anlayamadım. Açıklar mısınız?
Böyle demesinin sebebi. RX ekran kartlarında sorun var. Wattman sorunu.. Kimisi bunu Windows güncellemesi ile çözüyor. Kimisi wattman ayarları ile oynayıp çözüyor. Kimisi win7 kurup çözüyor. Kimisi de çözemiyor... Ya garantiye gönderiyor. Yada elden çıkarıyor.. Ha bu durum sadece rx570 e özgü sanıyordum. Fakat RX 580 ve RX 590 modellerinde de olduğunu gördüm forumda.. Genel yazılımsal bir sorun var sanırım..

Böyle demesinin sebebi. RX ekran kartlarında sorun var. Wattman sorunu.. Kimisi bunu Windows güncellemesi ile çözüyor. Kimisi wattman ayarları ile oynayıp çözüyor. Kimisi win7 kurup çözüyor. Kimisi de çözemiyor... Ya garantiye gönderiyor. Yada elden çıkarıyor.. Ha bu durum sadece rx570 e özgü sanıyordum. Fakat RX 580 ve RX 590 modellerinde de olduğunu gördüm forumda.. Genel yazılımsal bir sorun var sanırım..
Güncelleme ile çözüleceğini söylüyorlar, ama kesin bilgi yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı