2800 TL telefon önerisi

Bütçe
2800 TL (Max. 2900 TL)

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Artık telefon tavsiyesinde son konumu açacağım sanırım 😁.

Bu hafta içinde artık alacağım. Daha öncesinde konular da açmıştım. Her geçen gün fiyatlar artıyor ve hiç stabil değil. Ben de 2 gün sonra alacağım için şimdi açıyorum konuyu.

Telefondan beklentilerimi yine belirteyim:

- Şarjı çok önemli mAh değeri yüksek ve hızlı şarjı olmalı
- Kamerası çok önemli değil, çok fotoğraf ile alakam yok ama yine de tatmin edecek kadar çekse yeter
- İşlemcisi performansla doğru orantılı olacağı için uzun yıllar götürecek bir işlemci olmalı
- Oyun oynamayacağım için 4 GB RAM yeterli fakat ileriye yönelik 6 GB olsa daha iyi olur.
- Depolama konusunda şu an 16 GB kullandığım için bana 64 GB yeter. 128 olursa ne âlâ ama olmasa da olur.
- Ekran kalitesini pek önemsemem. IPS LCD olması benim için sıkıntı değil.
- Ses çıkışı olarak şu an halihazırda mono bir telefon kullandığım için alacağım telefonun mono olması da bana sıkıntı yaratmaz. Stereo olsa iyi olur ama mono da olur kafasındayım.
- Parmak izinin arkada olmasını pek sevmiyorum. Yan tarafta parmak izi olması önemli.
- Ekran da zaten günümüzde 6.5 standart olduğu için onu pek katmıyorum.

Beklentilerim bu şekilde. Bu bütçeme uygun telefonlar şunlar:
- Redmi Note 10 4/128
- Redmi Note 8 Pro 6/64
- Redmi Note 9S 4/64
- Realme 7 6/64

Şu anda bütçeme uygun bunlar var.

Xiaomi arayüzü ve işlemcileri sebebiyle geride kalıyor. Note 10'daki bazı özellikler günlük kullanım için gayet iyi. Note 9S'in işlemcisi güzel. 8 Pro eskidi ama hala iş yapar diye düşünüyorum. Realme 7 ise isteklerime uygun ama MediaTek diye uzak durun diyen çok. Açıkçası bu içindeki işlemci yeni ve beni uzun yıllar götüreceğine inanıyorum. Bir de 90 Hz olması da güzel.

Oyun oynamayacağım ama işlemcisi iyi olsun istiyorum. İşlemciye bakmasam gidip M31S veya M.21 düşünürdüm fakat şu an M.21 çok saçma şekilde 2300-2400'den 3000'e çıktı. M31S de 3250 oldu. O sebeble onları işlemcisi ve fiyat artışları sebebiyle eliyorum.

Bu durumda ne yapmalıyım, isteklerim doğrultusunda hangisini tercih etmek mantıklı?

Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler, iyi Sosyaller...

@HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn @BERWAR
Rahatsız ettiysem kusura bakmayın...

Son düzenleme:
Şu an Realme 7'ye yakınım. 1-2 gün önce 2800 idi. Şu an 3000 TL. Bütçeme aşsa da tercih edeceğim gibi duruyor. Sizce işlemcisi nasıl ve ekranla alakalı sorun yaşayanlar gördüm böyle bir şey var mı?

Yani ben pek öyle bir şey duymadım. İşlemcisi ne kadar önerilmese de Redmi modellerinden daha uzun ömürlü olduğu kesin.

Xiaomi Redmi Note 9 arada sırada açılıyor hiçbir şey yapmadığım halde ilginç bir özellik belki Note 9'a özeldir ama diğer 9 serisindede var olma ihtimali yüksek ve sorunu çözemedim forumlara bakabilirsin bu özellik hakkında aratırsan çıkar.

Xiaomi Redmi Note 9 arada sırada açılıyor hiçbir şey yapmadığım halde ilginç bir özellik belki Note 9'a özeldir ama diğer 9 serisindede var olma ihtimali yüksek ve sorunu çözemedim forumlara bakabilirsin bu özellik hakkında aratırsan çıkar.
Xiaomi'nin yazılımsal sıkıntılarının çok olduğunu duydum. Realme'nin arayüzü de hoşuma gitti açıkçası.

Merhabalar. Artık telefon tavsiyesinde son konumu açacağım sanırım 😁.

Bu hafta içinde artık alacağım. Daha öncesinde konular da açmıştım. Her geçen gün fiyatlar artıyor ve hiç stabil değil. Ben de 2 gün sonra alacağım için şimdi açıyorum konuyu.

Telefondan beklentilerimi yine belirteyim:

- Şarjı çok önemli mAh değeri yüksek ve hızlı şarjı olmalı.
- Kamerası çok önemli değil, çok fotoğraf ile alakam yok ama yine de tatmin edecek kadar çekse yeter.
- İşlemcisi performansla doğru orantılı olacağı için uzun yıllar götürecek bir işlemci olmalı.
- Oyun oynamayacağım için 4 GB RAM yeterli fakat ileriye yönelik 6 GB olsa daha iyi olur.
- Depolama konusunda şu an 16 GB kullandığım için bana 64 GB yeter. 128 olursa ne âlâ ama olmasa da olur.
- Ekran kalitesini pek önemsemem. IPS LCD olması benim için sıkıntı değil.
- Ses çıkışı olarak şu an halihazırda mono bir telefon kullandığım için alacağım telefonun mono olması da bana sıkıntı yaratmaz. Stereo olsa iyi olur ama mono da olur kafasındayım.
- Parmak izinin arkada olmasını pek sevmiyorum. Yan tarafta parmak izi olması önemli.
- Ekran da zaten günümüzde 6.5 standart olduğu için onu pek katmıyorum.

Beklentilerim bu şekilde. Bu bütçeme uygun telefonlar şunlar:
- Redmi Note 10 4/128
- Redmi Note 8 Pro 6/64
- Redmi Note 9S 4/64
- Realme 7 6/64

Şu anda bütçeme uygun bunlar var.

Xiaomi arayüzü ve işlemcileri sebebiyle geride kalıyor. Note 10'daki bazı özellikler günlük kullanım için gayet iyi. Note 9S'in işlemcisi güzel. 8 Pro eskidi ama hala iş yapar diye düşünüyorum. Realme 7 ise isteklerime uygun ama MediaTek diye uzak durun diyen çok. Açıkçası bu içindeki işlemci yeni ve beni uzun yıllar götüreceğine inanıyorum. Bir de 90 Hz olması da güzel.

Oyun oynamayacağım ama işlemcisi iyi olsun istiyorum. İşlemciye bakmasam gidip M31s veya M.21 düşünürdüm fakat şu an M.21 çok saçma şekilde 2300-2400'den 3000'e çıktı. M31s de 3250 oldu. O sebeble onları işlemcisi ve fiyat artışları sebebiyle eliyorum.

Bu durumda ne yapmalıyım, isteklerim doğrultusunda hangisini tercih etmek mantıklı?

yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller...

Hocam MediaTek işlemciler ısınır diye bir kural yok.
Bu tür söylemlerin nedeni MediaTek'in eski işlemcilerini veya helio P65, P70 gibi işlemcileri kullanan telefonları kullanan kişiler.

P70 kullanan telefonlara bakarsanız mesela aynı fiyattaki diğer modellere göre daha fazla şikayetin olduğunu, daha fazla ısındığını ve sıkıntı çıkardığını görmüşsünüzdür.

G95 onlardan birisi değil.

X3 NFC ile Realme 7 sıcaklıklarına bakarsanız zaten anlarsınız durumu.

Sizin söylediğiniz bütün her şeye uyuyor Realme 7.
AMOLED ekran isterseniz Realme 8'i bekleyebilirsiniz diyeceğim ama sanırım ülkemize 4 GB'lık versiyonu gelecek.
Yani uzun ömür için bence büyük bir eksi.

Hocam MediaTek işlemciler ısınır diye bir kural yok.
Bu tür söylemlerin nedeni MediaTek'in eski işlemcilerini veya helio P65, P70 gibi işlemcileri kullanan telefonları kullanan kişiler.

P70 kullanan telefonlara bakarsanız mesela aynı fiyattaki diğer modellere göre daha fazla şikayetin olduğunu, daha fazla ısındığını ve sıkıntı çıkardığını görmüşsünüzdür.

G95 onlardan birisi değil.

X3 NFC ile Realme 7 sıcaklıklarına bakarsanız zaten anlarsınız durumu.

Sizin söylediğiniz bütün her şeye uyuyor Realme 7.
AMOLED ekran isterseniz Realme 8'i bekleyebilirsiniz diyeceğim ama sanırım ülkemize 4 GB'lık versiyonu gelecek.
Yani uzun ömür için bence büyük bir eksi.
Hocam büyük ölçüde şuanda ben de Realme 7'ye yakınım. Fakat bazı kullanıcılar ekranından şikayetçi. Ekranın kronik sorunlu olduğunu vs. söylüyorlar. O beni biraz düşündürdü. Dediğiniz gibi şuan Realme 7'den daha farklı seçeneğim de yok gibi.

Hocam büyük ölçüde şu anda ben de Realme 7'ye yakınım. Fakat bazı kullanıcılar ekranından şikayetçi. Ekranın kronik sorunlu olduğunu vs. söylüyorlar. O beni biraz düşündürdü. Dediğiniz gibi şu an Realme 7'den daha farklı seçeneğim de yok gibi.

Hocam o sorunlar güncelleme ile düzeltildi diye biliyorum.
Birkaç ay önce MediaTek alınmaz diyen birisi sürekli bu sorunu söylüyordu bize ve daha o zamanlarda bile çözülmüştü.

Hocam o sorunlar güncelleme ile düzeltildi diye biliyorum.
Birkaç ay önce MediaTek alınmaz diyen birisi sürekli bu sorunu söylüyordu bize ve daha o zamanlarda bile çözülmüştü.
Umarım o hata düzelmiştir. Günlerdir beni de yordu bu araştırma. 1-2 gün sonra artık sipariş ederim. Almışken Amazon'dan mi alayım HB'den mi ? İkisi de aynı fiyat ve kendileri satıyor.

Geri
Yukarı