2800 TL'ye i5 4690 ve GTX 770 Sistem Toplama

DuckDodgers

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şuan kullandığım sistemde darboğaz yaşıyorsun anladığım kadarıyla. i5 4690 için sormadığını farz ediyorum. 2800 tl ye gtx 970 sığdırılır. Psu olarak vs 550 bile yeterli olacaktır.

Bu sistem daha uzun ömürlü ekran kartı birkaç yerden 100 TL daha ucuza bulabilirsin.
1231.png

208 TL yerine biraz daha fazla verilip Z97 mate alınır benim önerdiğim anakartta yeticektir. Eğer ekran kartını başka yerden ucuza alırsa Z97 Mate alabilir.

@N.K.O.W bende şuanlık soğutucuyu fazla önemli görmüyorum ama belki alabilirim . Peki işlemci o seviyeye düşürürsek ne kadarlık performans düşüşü olur ?

Oyunda hiçbir değişiklik göstermeyeceğini garanti edebilirim. Oynasa oynasa en fazla 5 FPS oynar, o da imkansız gibi bir şey. Tek farkı ileride ekran kartı değiştirmek istediğin zaman 4690, diğer çarpan kilidi kapalı i5'lere göre daha az darboğaz yapar. Gerçi 3 sene sonra çıkacak üst seviye ekran kartlarında darboğaz olur ama bu da aklınızda bulunsun. Sonuç, i5 4460'tan yukarısına pek de gerek yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı