280mm sıvı soğutma önerisi

Arkadaşlar öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Açıkçası bende bu modellere bakmadan önce arctic alacaktım listeme eklemiştim ama o küçük fanın internetteki sesi beni ciddi derecede rahatsız etti. 5 derece fazla olsun ses açısından beni üzmesin istiyorum.

be quetin Silent loop modeli ile arctic 280mm'in kıyaslamasında o fanın işlevselliğini anakart için çok belirgin ancak sesi gözardı edemiyorum. kıyaslama

Ayrıca bu değerlendirmede de arctic baya verimli ancak dediğim gibi sesin rahatsız edicilik düzeyi herkes için farklı bir eşiğe sahip olabiliyor.

Önerinizi için teşekkür ederim şimdi bakacağım.

Neden elediğinizi tam olarak anlayamadım ancak 280mm sıvı soğutucular arasından en performanslılardan birisidir Arctic Liquid Freezer II 280mm modeli. Fan hızı tamam da pompa hızını neden ayarlamak istediğinizi anlayamadım.
pompa hızını da ses duyarlılığım açısından, ayarlayabileceğim bir model bakıyordum. genellikle radyatör fan hızlarına göre dba kıyaslamaları yapıyorlar. pompa sesiniz bazen rahatsız edici olabileceği belirtiliyor. daha önce de hiç sıvı soğutma kullanmadığım için yanlış bir karar verip pişman olmak istemiyorum. Çünkü sese karşı aşırı duyarlıyım.

Arctic duo kullanıyorum şuanda boşta çift fan 700-800rpm aralığında çalışır ve işlemcimde 25-35 derece aralığında. Benim için makul seviyeler. Radyatör fanını bu seviyelerde tutarak mevcut ses ve ısı dereceleri tutabileceğimi düşünüyorum ama pompa devrinin nasıl bir ses çıkartma potansiyeline sahip olduğunu bilmediğim için bana ayar yaptırabilme imkanı sunan bir model istemiştim.

Konuya farklı bir açıdan yaklaşma için, pompa ayarına müdahale manalı bir iş midir?
Açıkçası çok manalı mı bilemiyorum. Sadece pompadan kaynaklı rahatsız edici bir devir sesi duyarsam müdahale etme şansım olsun istedim.
Farklı kaynaklarda tartışılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı