280W PSU GTX 750'ye yeterli mi?

cagilmemo

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim bilgisayarımda GT 730 mevcut. Yetmediği için model yükselttim. GTX 750 ekran kartı aldım, fakat PSU'm 280W ve de tek kanaldan 180W veriyor. İşlemcim ise 65 Watt güç tüketimine sahip. PSU yeterli olur mu? Değişmek zorunda mıyım? Ek olarak da PSU 80+ Bronze sertifikasına sahip.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin modeline ve sistemde takılı olan diğer elemanlara göre değişmekle birlikte yine de yeterli olmayacaktır. Yük altına girdiğinde mavi ekran verme olasılığı var. Kısacası daha güçlü bir güç kaynağı kullanmak yararına olacaktır. Şu sitede sistem elemanlarını tam olarak yazarak gerekli watt tüketimini hesaplayıp yeterli bir güç kaynağı alabilirsiniz: Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision

İşlemcinin modeline ve sistemde takılı olan diğer elemanlara göre değişmekle birlikte yine de yeterli olmayacaktır. Yük altına girdiğinde mavi ekran verme olasılığı var. Kısacası daha güçlü bir güç kaynağı kullanmak yararına olacaktır. Şu sitede sistem elemanlarını tam olarak yazarak gerekli watt tüketimini hesaplayıp yeterli bir güç kaynağı alabilirsiniz: Power Supply Calculator - PSU Calculator | OuterVision

Bütün donanımlarınızı seçininiz gereklı PSU'yu ve min W önerecektir.
264 w gözüktü, tavsiye edilen ise 314 w. Umarım yeterli gelir.

Bütün donanımlarınızı seçininiz gereklı PSU'yu ve min W önerecektir.
Az önce yanlş yaptm sanırm. Şimdi 230w tüketiyor diyor tavsiye edilen ise 280w. Tam yetecektir muhtemelen.

Bütün donanımlarınızı seçininiz

Son düzenleme:
gündelik kullanım için yeterlidir ancak gtx 750 kullanan birisi mutlaka oyun oynayacaktır o yüzden bir kaç ay sonra almanı tavsiye ederim maksat şimdilik idare etmen

Yeni konular

Geri
Yukarı