28600RPM fan hızı ne için kullanılmalı?

MMLee

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI MPG B550 GAMING PLUS
Amd Ryzen 7 3700X 3.60GHZ
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 4000 MHz DDR4
XFX RX570 8 GB
FSP Hydro G Pro 850w 80B
James Donkey 500GB m2 SSD
James Donkey 1TB m2 SSD
Meslek
Öğrenci(Çilekeş)
Herkese selam. Elimde eski ve oldukça güçlü bir saç kurutma makinesı vardı bu saç kurutma makinesının motoruyle biraz uğraşarak ve bobinlerini tekrar sararak ve 2 adet motor dişlisi ile beraber 28600 gibi bir RPM değeri elde ettim. Sizce bu fanı kasa içine egzoz fanı olarak mı kullanmalıyım yoksa işlemci soğutucu olarak mı kullanmalıyım? Bu arada ses düzeyi biraz yüksek 63dB gibi bir değerde çalışıyor bu konuda performansdan ödün vermeden seste ne tür bir iyileştirme yapılabilir?

Kanka bilgisayarın üst kısmına tak bence. PC'yi bir yere götüreceğin zaman çalıştırırsin, bilgisayarda havalanıp gelir seninle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, yüksek bir değer olduğunun farkındayım. Aslında bu proje farklı bir iş için fakat insan merak etmeden edemiyor :D :D

Herkese selam. Elimde eski ve oldukça güçlü bir saç kurutma makinesı vardı bu saç kurutma makinesının motoruyle biraz uğraşarak ve bobinlerini tekrar sararak ve 2 adet motor dişlisi ile beraber 28600 gibi bir RPM değeri elde ettim. Sizce bu fanı kasa içine egzoz fanı olarak mı kullanmalıyım yoksa işlemci soğutucu olarak mı kullanmalıyım? Bu arada ses düzeyi biraz yüksek 63dB gibi bir değerde çalışıyor bu konuda performansdan ödün vermeden seste ne tür bir iyileştirme yapılabilir?

Hocam işlemci fanında kullanın ne kadar overclock yapsanız bile 20 derece garanti :D

Odamda klima olmadığı için şöyle bir fanı modifiye ettim. Bu fan 8000 RPM'de dönmekte. Videoda ses çok geliyor olabilir ama oyun oynarken falan duymuyorum. Kapı kapalıyken kapı arkasından bu fan duyulmuyor ama yaptığım diğer fan rahatsız edici bir düzeyde ses çıkartıyor :D
Not: Video kalitesi yeni yüklendiği için kötü olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abim sen direk şimdi iki tane bakır kabloyu alıyorsun direk prize sokuyorsun oldu bitti 28600 RPM fanın üstüne çıkıyorsun sonra uzaya çıkan ilk Türk oluyorsun.

Fanın fotoğrafını atabilir misiniz? Çok merak ettim.

Hocam fan evimde değil. Atölyede fakat ilham aldığım videoyu atabilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı