2933 MHz RAM olan laptopa 3200 MHz RAM takılır mı?

Zaten büyük ihtimalle 3200 MHz RAM var fakat 2933 olarak çalışıyor. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız?

Merhaba. Laptopuma RAM ekleyeceğim. 16 GB 3200MHz laptopta ise 2933MHz RAM var sorun olur mu?

Uyumluluk MHz ile değerlendirilmez. Bundan önce soketin DDR4 veya 3 mü desteklediğini bilmek gerek. Ayrıca önceki arkadaşın dediği gibi 3200MHz takmak bir şey değiştirmeyecektir çünkü yine aynı değerleri alacaksın. Önemli olan işlemcinin ve anakartının desteklediği bellek frekansına göre yükseltme yapabiliyor musun? Bunu bilmek lazım.

Zaten büyük ihtimalle 3200 MHz RAM var fakat 2933 olarak çalışıyor. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız?

Laptop da anakarta gömülü olarak 2933MHz RAM var ben RAM eklemek istiyorum ve alacağım RAM 3200MHz taktığımda sorun olur mu bunu sormuştum.

Dediğim sekmeleri atarsanız tam cevabı verebilirim.

Değerleri öğrenmem için CPU-Z programını indirip oradan mı bakmalıyım.

@Ahmet.18 2933 MHz olmayabilir. Büyük ihtimalle 3200 MHz. Zaten böyleyse sorun olmaz. Linkteki programı kurup SS atın.

Laptop da anakarta gömülü olarak 2933MHz RAM var ben RAM eklemek istiyorum ve alacağım RAM 3200MHz taktığımda sorun olur mu bunu sormuştum.

Hocam sadece MHz değeri ile sorun olup olmayacağını anlayamayız. Zaten birlikte çalışıyorlarsa RAM'lerin MHz'leri düşük olanda eşitlenir.

Uyumluluk MHz ile değerlendirilmez. Bundan önce soketin DDR4 veya 3 mü desteklediğini bilmek gerek. Ayrıca önceki arkadaşın dediği gibi 3200MHz takmak bir şey değiştirmeyecektir çünkü yine aynı değerleri alacaksın. Önemli olan işlemcinin ve anakartının desteklediği bellek frekansına göre yükseltme yapabiliyor musun? Bunu bilmek lazım.söketle

@Ahmet.18 2933 MHz olmayabilir. Büyük ihtimalle 3200 MHz. Zaten böyleyse sorun olmaz. Linkteki programı kurup SS atın.
Tamamdır kurulumunu yapıp dönüş yapacağım.

IMG_20220927_120552.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı